SVJETSKO PRVENSTVO Poraz BiH od Australije u osmini finala

U slučaju pobjede, čeka nas bolji iz duela Tajvana i Španije

A.U.

28.6.2016

Kadetska košarkaška reprezentacija BiH poražena je od Australije u osmini finala Svjetskog prvenstva u Španiji rezultatom 75:72.

Australci su bolje otvorili susret i imali prednost do sredine druge četvrtine, no onda naši momci, predvođeni Musom, preokreću rezultat.

U nastavku igra se koš za koš, da bi pet minuta prije kraja naša ekipa imala pet poena prednosti. Ipak, tada Australci prave seriju od 10:0 i dolaze do rezultata 75:70. Pola minute do kraja imali smo slobodna bacanja koja je iskoristio Musa, odmah osvajamo loptu, ali nakon toga promašujemo 5-6 šuteva, od čega su i dva pokušaja za tri Čampare.

Ovom pobjedom, Australija je u četvrtfinalu osigurala duel sa domaćom Španijom.

Kraj.

1' - Čampara za tri fula. Nevjerovatno šta smo sve sada promašili.

1' - Pogađa oba Musa. oduzeli smo odmah loptu ali je i izgubili.

1' - Prekršaj nad Musom.

1' - Pogađaju Australci za dva.

1' - Serija 8-0 Australije.

2' - Idu ih i slobodna.

2' - Pogađaju Australci uz tehničku grešku.

2' - Promašuje Musa.

2' - Australci za tri poena.

3' - Musa uzima loptu i pogađa na drugoj strani!

3' - Siguran Čampara!

3' - Promašuju Australci tricu, uzimamo loptu i prekšaj nad Čamparom. Obje reprezentacije ispunile su bonus.

3' - MUSA! TRI POENA!

4' - Dalton pogađa jedno slobodno.

4' - Prekršaj nad Čerkezovićem. Pogađa oba!

4' - Tri poena za Australiju.

5' - Dva poena za Australiju. Dragan Elkaz opet pogađa.

5' - Ali ne uspjeva iskoristiti slobodno bacanje.

6' - Pogađa Musa pod faulom!

7' - Ponovo trica Australije, ali uzvraćamo dvicom.

7' - Nova trica Australije. Jedan poen razlike.

9' - Elkaz pogađa tricu.

9' - Kocić izlazi iz igre zbog povrede. Nadamo se da je sve uredu sa našim igračem.

10' - Uzvraćaju Australci tricu.

10' - Musa za tri!

Kraj treće četvrtine

1' - Musa pogađa pod prekršajem, a onda ubacuje i slobodno.

1' - Nikako da se odmaknemo od Australaca, sada su smanjili na samo poen razlike. Bit će to jako neizvjesna završnica.

2' - Čampara za tri!

4' - Poeni i za Australiju.

4' - Australci su ispunili bonus, Musa sada pogađa slobodno.

6' - Igramo dobro, držimo tri poena prednosti.

8' - Musa pogađa oba slobodna.

8' - Pogađamo jedno slobodno.

9' - Trica Australaca.

10' - Musa polovičan sa linije za slobodna.

10' - Susret je nastavljen

Bosna i Hercegovina nakon prvog poluvremena vodi protiv Australije rezultatom 27:30.

Australci su mnogo bolje otvorili utakmicu i brzo stigli do prednosti od šest poena, što su održavali do sredine druge četvrtine kada naši zlatni kadeti preokreću rezultat. S obzirom da su obje ekipe pokazale da su izuzetno kvalitetne, sigurno je da nas očekuje izuzetno zanimljivo drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

1' - Mutić pogađa oba slobodna,

1' - Neće se priznati naši poeni, ali osvojili smo loptu u odbrani.

2' - Musa za Čamparu koji lijepo ubacuje.

3' - Lijepa akcija Australije. Dva poena.

5' - Musa precizan sa linije za slobodna. Stigli smo do prvog vodstva.

5' - Johns promašuje oba slobodna.

6' - Trica Muse! Izjednačili smo!

8' - Janković za dva.

9' - Dobra reakcija odbrane Australije, zalijepili su Musu.

10' - Kocić pogađa tricu.

Kraj prve četvrtine

1' - Slobodna bacanja za Musu tri sekunde prije kraja prve četvrtine. Pogađa jedno.

1' - Imat ćemo posljednji napad nakon slobodnih bacanja Australije.

2' - Konačno dolazimo do poena.

2' - Froling za dva.

4' - Time out traži selektor Pandža.

4' - Janković dobro skače u odbrani, ali slična situacija i na drugoj strani.

6' - Trica Elkaza, ali Musa na drugoj strani pogađa za dva.

8' - Smanjili smo preko Mutića i Čampare.

10' - Australci prvi stižu do vodstva.

žKadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine od 18:15 igra susret osmine finala Svjetskog prvenstva sa Australijom.

Osokoljeni pobjedom nad Južnom Korejom, prvakom Australije, naši košarkaši mogu se smatrati favoritima protiv Australije.

U slučaju pobjede, naši reprezentativci bi igrali protiv boljeg iz duela Tajvana, koji je viceprvak Azije, i Španije. Podsjetimo, nedavno smo sa Špancima odigrali dvije prijateljske utakmice, od čega smo prvu izgubili, a drugu pobijedili.

Do sada su završene dvije utakmice osmine finala, a prolaze dalje osigurali su Litvanija koja je savladala Egipat sa 80:65, te Francuska koja je bila bolja od Finske 60:38.