VELIKO IZNENAĐENJE Džumhur u 2. kolu Wimbledona!

Naš teniser savladao favorizovanog Kudlea

N. KUSTURA

27.6.2016

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u 2. kolo Wimbledona nakon velike borbe i pobjede nad Amerikancem Denisom Kudlom sa 3:2, po setovima 7:6, 7:5, 2:6, 1:6 i 6:3.

Prva dva seta su nakon žestoke borbe pripala Džumhuru koji je potom pao u formi. To iskorištava Kudla koji sa dva izuzetno lagana seta poravnava rezultat.

Ipak, Džumhur je sjajno otvorio peti set i do kraja uspio da sačuva oduzeti servis, te došao do pobjede u ovom meču.

Protivnik Džumhuru u 2. kolu je francuski teniser Pierre-Hugues Herbert.

Na "Avazovom" portalu mogli ste pratiti uživo tekstualni prenos današnjeg meča između Džumhura i Kudlea.

____________________________________________________________________

6:3 Raspad igre kod Amerikanca. Džumhur slavi veliku pobjedu protiv favorizovanog protivnika.

5:3 Imao je Džumhur dosta problema u ovom gemu, ali je ipak smogao snage da zadrži svoj servis.

4:3 Kudla je uzvratio Damiru istom mjerom i vraća se u život na ovom meču.

4:2 Sjajno je Džumur odservirao. I ima veliku šansu za pobjedu.

3:2 Strašan poen za Damira. Žestoka borba, možda i presudna za cijeli meč. Džumhur sada mora zadržati prisebnost.

2:2 Damir ostaje u igri. Kako trenutno stvari stoje gledat ćemo izuzetno neizvjesnu završnicu.

1:2 Ovaj put Kudla je imao siguran servis i nije dozvolio novi brejk.

1:1 Nažalost, Kudla uzvraća. I to bez velikih problema.

1:0 Odličan start Džumhura u odlučujućem petom setu. Uzima brejk na servis Amerikanca i ima velike šanse za pobjedu.

______________________________________________________________________

1:6 Šesti gem zaredom osvaja Amerikanac i poravnava rezultat u setovima.

1:5 Bez problema Kudla osvaja šansu za izjednači u setovima.

1:4 Totalni pad u igri Damira. Ponovo gubi svoj servis u jednoj žestokoj borbi.

1:3 Bez problema Kudla osvaja treći gem u ovom setu.

1:2 Nije dobro. Džumhur gubi servis bez neke velike borbe. Primijeti se pad forme kod našeg tenisera.

1:1 Na sličan način izvraća Kudla, koji bez većih problema poravnava rezultat.

1:0 Napokon Džumhur dobro otvara set i dolazi do prvog gema.

_______________________________________________________________________

2:6 Bez većih problema Kudla osvaja treći set. Džumhur je dozvolio tek dva gema.

2:5 Gotovo je identično Damir gubi svoj servis. Sada je pokazao dozu neikustva. Kudla ima šansu da smanji na 2:1 u setovima.

2:4 Smogao je Džumhur snage i vratio se u igru u trećem setu. Imao je tri brejk šanse i tek posljednju je iskoristio na najbolji mogući način.

1:4 Očiti pad u Damirovoj igri. Novi izgubljeni servis poen i Kudla ima veliku prednost u trećem setu.

screenshot-4

1:3 Najsigurniji gem u trećem setu do sada pripada Kudleu.

1:2 Osvaja Damir prvi gem u trećem setu na svoj servis u kojem je također imao dosta problema.

0:2 Imao je šansu Džumhur da vrati izgubljeni servis, ali Amerikanac je dobro odservirao u ključnim trenucima i povečao prednost na 2:0.

0:1 Ubjedljivo najduži poen na meču. Nažalost, Damir je, isto kao i u prethodnom setu, izgbuio svoj prvi servis.

7:5 BRAVO DAMIRE! Naš teniser vodi sa 2:0 u setovima nakon oduzetog brejka Amerikancu.

6:5 Ista slika i u ovom gemu. Ponovo Damir ima šansu da povede sa 2:0 u setovima.

5:5 Ipak ništa od brejka. Kudla nije dopustio kikseve na svom servisu.

5:4 Ponovo je Damir odlično servirao i doveo sebe u priliku da putem eventualnog brejka povede sa 2:0 u setovima.

4:4 Grčevito se Damir borio za ovaj gem, ali je na kraju Kudla upsio ne izgubiti svoj servis.

4:3 Džumhur dolazi do prve prednosti u drugom setu nakon dobro odrađenog servis gema.

dzumhur

3:3 Najduži i najbolji poen na meču. Krenulo je odlično za Damira koji je imao tri brejk šanse. Ipak, to je sve prokockao i umalo ostao brez brejka. Damir se prisabrao na samom kraju i vratio gem prednosti.

2:3 Bez grešaka na svom servisu su oba tenisera.

1:3 U drugom setu oba tenisera sigurno serviraju, pa bi početna prednost Kudle mogla možda biti dovoljna za osvajanje seta.

1:2 Nešto bolji Damirov servis, dovoljan za smanjenje prenosti Kudle.

0:2 Nije uspio Džumhur revanširati se za izgubljen servis. Kudla već na početku seta ima solidnu prednost.

0:1 Loš početak Damira u drugom setu. Bez većih problema Kudla našem teniseru oduzima servis.

________________________________________________________________________

7:6 Početak taj-brejka krenuo je u međusobnim greškama, pa su oba tenisera izgubili po jedan svoj servis. Međutim, Amerikanac se uozbiljio i natjerao Damira na dvije greške pri svom servisu. Kao preslikano Džumhur uzima dva mini brejka, te smanjuje na 4:5 u taj-brejku. Damir uzima još tri zaredom poena te osvaja prvi set.

6:6 Strašno dobro je Damir odservirao. Kudli nije dao ni mrvicu šansi za brejk. Igrat će se taj-brejk.

5:6 U istom ritmu kao i Damir, Kudla je sigurno sačuvao svoj servis. Sada će Amerikanac pokušati uzeti brejk i osvojiti set.

5:5 Ponovo bez problema Džumhur zadržava svoj servis i poravnava rezultat. Puno zrelija igra Sarajlije u odnosu na početak meča.

4:5 Kudla je dosta sigurno odservirao i osvojio novi gem. Ima priliku za osvajanje prvog seta.

4:4 Damir je izgledao ušao u dobar ritam. Najbolje odservirani poen i bez problema poravnava rezultat.

screenshot-3

3:4 Napokon je Damir odigrao sa stilom na protivnikov servis. Uspio je ukrotiti brze Kudleove lopte i dovesti se u priliku za izjednačenje.

2:4 Ono što je osvojio u prethodnom gemu, u ovom je Damir sve prokockao. Imao je prednost 40:15, ali je na kraju izgubio servis već na prvoj brejk šansi Amerikanca.

2:3 Nevjerovatna dominacija Kudle sa servisom. Ni mrvicu šansi Damir nije imao pri servisu Amerikanca.

2:2 Sjajan gem poen za našeg tenisera u kojem je pokazao karakter. Kudla je imao čak tri brejk šanse, ali Damir se uporno vraćao i na kraju došao do osvojenog gema.

1:2 Ponovo Kudla bez većih problema osvaja gem na svoj servis. Čini se da Damir teško može do brejka na servis Amerikanca.

1:1 Žestoka borba u drugom gemu. Ipak, Damir uspijeva da sačuva svoj servis.

0:1 Bez ikakvih problema Kudla osvaja prvi gem na svoj servis. Veoma loš početak našeg tenisera.

12:25 Džumhur je prije dvije godine dobio Kudlu na betonu. Tada je to bilo iznenađenje. Sada je među njima razlika manja, ali na travi i dalje Amerikanac ima prednost. Prošle godine ovdje je upisao tri pobjede, s tim da treba izdvojiti kako je Giralda i Cuevasa odveo u peti set.

12:20 Amerikanac Kudla svoj najbolji tenis igra na travi. Skoro 40 pobjeda u karijeri pamti u ovakvim uvjetima. Od 29 ATP pobjeda, koliko ih ima u karijeri, čak 13 ih je s trave. Od sedam Grand Slam pobjeda, pet ih je s Wimbledona. Travnatu sezonu započeo je challengerom i odmah pokazao svoju kvalitetu protiv Grotha, ali insistiranje na ATP razini nije ispalo produktivno. Trenutno je u nizu tri poraza s tim da je protiv Donskoya kiksao jer je Rusu to tek četvrta pobjeda na travi u karijeri.

kudla-dzumhur

12:10 Džumhur se dotakao i protivnika u prvom kolu kojeg očito dobro poznaje.

- Kudla svoje najbolje partije pruža na travi. Prošle godine došao je do četvrtog kola, što će mu možda sad predstavljati pritisak. Nije igrač koji razbija, ali se odlično kreće i na travi njegova igra postaje vrlo nezgodna. Bitno je da nije nositelj. Rekao bih da je protivnik po mjeri - rekao je Džumhur.

12:00 Najbolji bh. teniser Damir Džumhur dugu zemljanu turneju završio je sa četiri poraza u nizu i predajom na challengeru krajem prošlog mjeseca zbog povrede članka. Ubrzo je svaka sumnja u zdravlje nestala jer je došao u Liverpool gdje je igrao ekshibiciju na travi. Dobio je mladog Britanca Jonesa u tri seta, pa Lorenzija 6:2 6:3. U Nottinghamu je iznenadio branitelja naslova Istomina, ali sve njegove slabosti na travi došle su do izražaja u idućem meču gdje ga je Pospisil dobio uvjerljivo, bez pružene break-lopte.

- Dobro sam se pripremio. Igrao sam ekshibicijski turnir u Liverpoolu, te turnir u Nottinghamu, pokazao da mogu dobro igrati i na travi - komentarisao je Džumhur formu u ovakvim uvjetima.