KOŠARKA

SVJETSKO PRVENSTVO BiH savladala Južnu Koreju, u osmini finala protiv Australije!

Sjajna partija naše ekipe

A.U.

26.6.2016

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Južnu Koreju rezultatom 105:85, čime smo zauzeli drugo mjesto u Grupi D Svjetskog prvenstva, što znači da ćemo u osmini finala igrati sa Australijom.

Koreja je vodila 0:2 i 2:4, nakon čega su zlatni kadeti preuzeli vodstvo koje su čuvali do samog kraja. Nadigrali smo Južnokoreance u njihovoj igri – tricama, u čemu su nas predvodili Čampara i Musa sa šest, odnosno tri uspješna dalekometna šuta.

Nakon odličnih 20 minuta, u nastavku nam nije pala koncentracija, te smo protivniku maksimalno dozovljavali da nam se približi na osam poena, da bi se na kraju odmakli na sasvim uvjerljivu prednost.

Ono što je pozitivno je da smo, zauzevši drugo mjesto, izbjegli Sjedinjene Američke Države sve do finala, dok Južnokoreanci i Francuzi imaju šanse da se sretnu sa najvećim favoritom prvenstva. Francuzi će, kao prvoplasirani iz naše grupe, u osmini igrati sa Finskom, dok će Južna Koreja igrati azijski derbi sa Kinom.

screenshot-8

Dueli osmine finala

Najbolji igrač utakmice bio je Musa sa 36 poena i 11 skokova, dok je Čampara ubacio 25 uz sedam asistencija i četiri skoka. Čerkezović je, također, ostvario double-double učinak sa 14 poena i 10 skokova, dok je 14 ubacio i Mutić.

U ekipi Južne Koreje najbolji je bio J. Lee sa 32 poena, dok je H. Lee ubacio 21 koš. Dvocifren je bio i kapiten Yang sa 10 poena.

Kraj utakmice!

1' - Musa siguran sa linije za slobodna.

1' - Posljednjih 24 sekunda za naš napad.

1' - Musa je pogriješio, ali onda i zalijepio jednog igrača Južne Koreje.

2' - Kakva asistencija Muse za Čamparu koji pogađa za dva.

screenshot-7

3' - Stigli smo do 99. poena.

4' - Čerkezović dobro skače i ubacuje poene.

5' - Musa uzima loptu i polaže iz kontre. Samo čudo može spasiti Koreance.

5' - Čerkezović za dva.

6' - Dvije greške u nizu naše reprezentacije koristi Koreja.

7' - Mutić zakucava.

7' - Idemo do pobjede! 16 razlike!

9' - Pogađamo tricu!

10' - Koreanci pogađaju iz slobodnih.

screenshot-6

10' - Našoj reprezentaciji treba pobjeda od sedam poena razlike da bi izborili drugo mjesto u grupi. Sada je poznato da će nam u tom slučaju protivnik biti Australija, ali i da ćemo izbjeći SAD sve do finala.

Kraj treće četvrtine.

1' - Postigli smo poene, ali neće biti priznati jer je isteklo vrijeme.

2' - Trica Koranaca.

3' - Idu nas slobodna u ovoj utakmici.

3' - Sjajna blokada Čerkezovića.

4' - Dva poena Mutića.

6' - Čerkezović polaže.

6' - Južna Koreja igra dosta bolje u nastavku.

8' - Sa zvukom sirene Koreanci ubacuju tricu.

10' - Trica Muse!

10' - Poeni Koeanraca.

10' - Počelo je drugo poluvrijeme.

U17 košarkaška reprezentacija BiH nakon prvog poluvremena vodi protiv Južne Koreje rezultatom 56:43. Naši zlatni momci odigrali su odlično obje četvrtine, a Korenace smo nadigrali u njihovoj igri - tricama. U prvom poluvremenu, Čampara je ubacio pet, a Musa dva šuta za tri poena.

Kraj prvog poluvremena

1' - Posljednji napad za nas, ali Čampara nije uspio pogoditi tricu.

2' - Musa siguran opet na slobodnim.

3' - Musa siguran sa linije za slobodna.

3' - Trica Koreanaca.

4' - Sjajna akcija i zakucavanje Mutića.

5' - Izgubili smo loptu, pa kontra i polaganje Koreanaca.

screenshot-3

Navijači BiH

7' - Odličan prodor i polaganje Jankovića.

8' - Lee siguran sa linije za slobodna.

8' - Video: Sve četiri trojke Čampare

9' - Musa za dva!

9' - Trica Koreanaca, ali uzvraća Musa!

10' - Polažu Koreanci.

Kraj prve četvrtine

screenshot-4

Našu reprezentaciju podržava i ovaj, po svemu sudeći, Mostarac

1' - Sa zvukom sirene Čerkezović ubacuje loptu u koš.

2' - Musa dobar u skoku. Dva poena.

2' - U dosadašnjem toku susreta Čampara ima omjer četiri od pet sa linije za tri poena. Musa je ubacio jednu, a Koreanci samo dvije, iako je to njihova najveća snaga.

2' - I Koreanci sada ubacuju tricu.

3' - Trica kao kap! Čampara!

3' - Mirković se borio kao zmaj za loptu, ali nije je uspio zadržati.

5' - Opet pogađamo tricu!

5' - Pogrešan pas Čampare prema Musi, kradu Koreanci loptu i polažu.

5' - Čampara za tri!

6' - Vraća Musa!

6' - Ulazi trica Koreancima.

screenshot-2

7' - Odlično izvedeno, Čerkezović polaže.

8' - Čampara za tri!

8' - Musa pogađa oba slobodna.

9' - Stižemo do prvog vodstva, 6:5!

9' - Trica protivnika.

10' - Odmah izjednačavamo.

10' - Prvi poeni za Koreju.

10' - Susret je počeo. Prva lopta za Koreance.

20:55 - Intoniranje himni.

20:10 - Kadetska košarkaška reprezentacija BiH večeras od 21 sat igra utakmicu trećeg kola Grupe D protiv Južne Koreje. Večerašnji protivnici definitivno su iznenadili u prvom kolu pobjedom nad Francuskom, zbog čega ih se ne smije potcijeniti, naročito jer su Južnokoreanci kadetski prvaci Azije.

Naši košarkaši i u slučaju poraza idu dalje uz uslov da Francuska pobijedi Dominikansku Republiku, što je vrlo vjerovatno. Ipak, u ako pobijedimo, šanse su da bi bili bolje plasirani od treće pozicije, u zavisnosti od koš razlike, te bi u osmini finala dobili lakšeg protivnika.

BiH bi u osmini finala igrala sa jednom od ekipa u Grupi C, gdje se nalaze Kanada, Finska, Kina i Australija.