TRAGEDIJA ZA HRVATSKU Portugal nezasluženo izbacio "Vatrene" golom Quaresme u finišu!

Drama u finišu utakmice

A.U.

25.6.2016

Portugal je u utakmici osmine finala savladao Hrvatsku rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme itekako je podbacilo, a od bitnijih dešavanja mogu se izdvojiti dvije poluprilike, po jedna na obje strane. Prvu je imao Pepe koji je glavom šutirao preko gola, da bi nešto poslije njega Perišić dobro probio, ali njegov šut završava pored desne stative gola Patricia. U drugom poluvremenu vrijedi izdvojiti šansu Vide iz 62. minute kada je šutirao preko gola.

Kao da su igrači obje ekipe svu dramu čuvali za posljednih desetak minuta drugog produžetka.

Veliku šansu imao je Vida, a ubrzo poslije Perišić koji je šutirao pored gola. Već desetak sekundi kasnije Perišić pogađa stativu, da bi u narednih 10 sekundi Portugal izveo munjevitu kontru, lopta se nakon šuta Nanija sretno odbija do Ronalda, ovaj šutira, Subašić brani, a Quaresma prikucava za nezasluženu pobjedu.

Interesantno, Čačić je cijelu utakmicu odbijao napasti Portugal, strahujuići od njihovih kontri preko brzonogih Ronalda i Nanija. U finišu utakmice odlučio je preuzeti taj rizik i odmah je bio kažnjen.

Vrijedi istaći da, iako nijedna ekipa nije prikazala previše, Hrvatska je bila znatno bolja od Portugala.

607466793-pg-2932-95a55ae892d1ba24e8571118df4681dd-3461

Kraj utakmice!

122' - VIDA OPET! I OPET PORED GOLA! Pa zaista večeras nema sreće.

120' - Dvije minute nadoknade.

119' - Dobar prodor Pjace, ali lopta završava u korneru.

118' - Nevjerovatno. Perišić je pogodio stativu, da bi 15 sekundi nakon toga Portugal pogodio.

118' - Ovo je tragedija za Hrvatsku.

117' - Kontra Portugala, Nani je šutirao jako loše, ali to je značilo da Ronaldo može stići na loptu, Subašić je odbranio, ali Quaresma prikucava.

117' - GOL! Quaresma!

116' - Perišić! Stativa! Kakva šansa za Hrvatsku!

116' - Perišić u velikoj šansi, ide lopta pored gola.

115' - Hrvatska kao da je odlučila u posljednjih desetak minuta krenuti ofanzivnije.

113' - Kakva šansa! Opet je Vida bio u prilici nakon kornera sa lijeve strane. Glavom je šutirao preko gola.

111' - Nani pokušava makazicama, ali promašuje loptu.

106' - Idemo dalje.

Kraj prvog produžetka

105' - Prije ove utakmice Ronaldo je imao 32 šuta na Euru, a u ovoj utakmici nije pokušao nijednom.

ronaldo-1

97' - Kaliniću se ukazala šansa, ali loše je šutirao.

94' - Lijep pokušaj Perišića. Šutirao je glavom sa ivice šesnaesterca jer je Patricio izašao sa gol linije. Ide to preko gola.

93' - Srna pogađa živi zid iz slobodnjaka.

91' - Počeli su produžeci.

Meč Hrvatske i Portugala, nakon regularnih 90 minuta, nisu dao pobjednika, te će susret biti nastavljen u produžecima.

U drugom poluvremenu vrijedi izdvojiti šansu Vide iz 62. minute kada je šutirao preko gola.

Kraj utakmice, gledaćemo produžetke

90+3' - Korner za Hrvatsku, no lopta je izbačena i kraj regularnih 90 minuta.

90' - Tri minute produžetka.

87' - Kako stvari stoje, gledaćemo produžetke. Očekivali smo puno više od ove dvije ekipe, ali obje reprezentacije, naročito Portugal, pristupili su jako defanzivno.

74' - Prekršaj na ivici šesnaesterca nad Srnom. Skraćeni korner za Hrvatsku.

67' - Nezgodna duga lopta prema Ronaldu. Vida izbacuje.

62' - Srna ubacuje iz slobodnog udarca, Vida šutira preko gola. Velika šansa za Hrvatsku.

screenshot-5

51' - Brozović u dobroj šansi, šutira preko gola.

51' - Strinić probija po lijevoj strani, ali izbacuje odbrana portugala loptu nakon njegovog centaršuta.

46' - Susret je nastavljen.

Nakon prvog poluvremena Hrvatska i Portugal nisu uspjeli zatresti mreže.

Kraj prvog poluvremena

45' - Minuta nadoknade.

45' - Pepe izbacuje loptu nakon centaršuta Rakitića.

44' - Interesantno, gotovo samog početka utakmice odnos posjeda lopta je 60%-40% u korist Hrvatske.

37' - Rakitić centrira, Vida šutira glavom pored gola.

34' - Rakitić ostao na zemlji nakon što ga je nagazio Fonte.

30' - Perišić ulazi u kazneni prostor sa desne strane i šutira pored gola.

25' - Prva prilika na utakmici. Gomes je centrirao iz slobodnog udarca, Pepe šutira preko gola.

screenshot-4

Zanimljiva frizura Perišića

20' - Očekivali smo mnogo bolju utakmicu od ovoga. Nijedna ekipa nije ni pokušala uputiti udarac u prvih 20 minuta.

13' - Naniju se ukazuje pomoć nakon što je dobio udarac od Perišića.

11' - Vodi se borba na sredini terena.

7' - Bez većih prilika u prvom poluvremenu.

1' - Susret je počeo.

20:55 - Hrvatska će u ovom susretu morati igrati oprezno jer je čak šest igrača neće igrati u narednoj utakmici (u slučaju pobjede) ukoliko u ovom susretu dobiju žuti karton.

20:50 - Intoniranje himni.

20:25 - Najzanimljivija današnja utakmica osmine finala Evropskog prvenstva bit će odigrana u Lensu između Hrvatske i Portugala.

Hrvatska je u odličnoj formi, zbog čega ih mnogi smatraju blagim favoritima. Ipak, jasno je da bi izabranici Ante Čačića bili neozbiljni ukoliko bi na teren ušli misleći da će biti lako protiv ekipe u kojoj igra Cristiano Ronaldo.

glavna-slika-11

Stade Bollaert-Delelis

Nakon pobjede Hrvatske nad Španijom bez nekoliko standardnih prvotimaca, očekivanja javnosti su porasla, te bi sve osim prolaska dalje bilo katastrofa. Na drugoj strani, u Portugalu uvijek očekuju mnogo od svoje ekipe, zbog čega možemo očekivati da ćemo večeras gledati spekakularnu utakmicu – finale prije finala.

Podsjetimo, u odnosu na utakmicu sa Španijom, Hrvatska će biti jača za Mandžukića, Modrića, Brozovića, Vidu i Strinića.

Susret će biti odigran na Stade Bollaert-Delelis.