SP U17: Utakmica za zaborav, Francuska zamrznula BiH na -19

Druga utakmica Grupe D

A. U.

25.6.2016

Bosna i Hercegovina poražena je od Francuske rezultatom 84:65 u susretu drugog kola Grupe D U17 Svjetskog košarkaškog prvenstva.

Francuzi su već od prve minute poveli i prednost nisu ispuštali do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Naša reprezentacija odigrala je jako loše prvu četvrtinu, da bi u posljednjim minutama druge bili dosta bolji i na poluvrijeme otišli sa prihvatljivih sedam poena zaostatka. Ipak, u drugom poluvremenu Francuzi prebacuju u petu brzinu i u jednom trenutku odvajaju se na +20, što je prednost nismo uspjeli stići. Vrijedi istaći da smo bili jako loši u napadu jer su Francuzi efikasno zaustavili našeg najboljeg igrača Džanana Musu.

Najefikasniji u našim redovima bili su Musa sa 19 i  Čampara sa 12 poena, dok je Čerkezović ubacio 10. U ekipi Francuske najbolji ej bio kapiten Hoard sa 23 poena i sedam skokova, dok je Pons dodao 22 poena, a Fevrier 18.

Kraj utakmice

1' - Polaže Hoard.

2' - Smanjujemo na 19 poena razlike.

3' - Sjajna blokada francuske odbrane jednom našem igraču.

4' - Promašujemo tricu, ali Janković dobro skače i ubacuje.

5' - Lijepi poeni naše ekipe, a odmah nakon toga imamo i slobodna bacanja. Čampara pogađa oba.

5' - Konačno da ubacimo oba slobodna, no uzvraćaju Francuzi preko Fevriera.

6' - Hoard polaže iz kontre.

6' - Pons siguran sa linije za slobodna.

8' - Pogađamo za dva, ali uzvraćaju Francuzi.

9' - Hoard za dva, ali pogađamo i mi.

Kraj treće četvrtine

1' - 11 sekundi za posljedni napad naše ekipe, ali opet smo pogriješili.

1' - Ne idu nas slobodna u ovoj utakmici.

1' - Novi poeni za Francusku.

2' - Kontra Francuske i novi poeni. Sada je 19 razlike, nemoguća misija za BiH u posljednoj četvrtini.

3' - Izuzetno čvrsta odbrana Francuske. Još jednom naši reprezentativci nisu uspjeli iskoristiti napad.

4' - Pogodili smo za dva.

screenshot-4

5' - Idu Francuzi na +18. Time out.

6' - Zakucava Pons.

7' - Obostrana tehnička greška, Muga pogađa oba slobodna, Francuzi jedan i njihova lopta.

8' - Jako lijepa akcija naše reprezentacije, Mutić pogađa.

9' - Mirkovića ne ide sa linije za slobodna.

10'  - Francuska za dva.

10' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Nakon prvog poluvremena Francuska vodi rpotiv Bosne i Hercegovine rezultatom 43:36.

Naši košarkaši nisu najbolje otvorili susret i ubrzo su dozvolili Francuzima da se odmaknu na deset poena razlike, a loša igra nastavila se sve do posljednjih minuta prvog poluvremena kada nas je trica Muse vratila u život, te smo uspjeli smanjiti na dostižnih sedam razlike.

Kraj prvog poluvremena

1' - Promašuje oba bacanja Musa.

1' - Prekršaj nad Musom, biće slobodna bacanja pola sekunde do kraja prvog poluvremena.

1' - Hoard krade loptu i zakucava.

1' - Mirković pogađa jedno slobodno.

2' - Musa za tri! U idućem napadu pokušava opet, ali promašuje.

3' - Odlično smo se odbranili.

3' - Ni Musu ne ide danas najbolje sa linije za slobodna, ali Čerkezović ubacuje dvicu.

4' - Hoard polovičan sa linije za slobodna.

4' - Kontra, Musa zakucava.

5' - Hoard ubacuje oba slobodna.

screenshot-3

5' - Konačno pogađamo. Mirković za dva.

7' - Uzvraćaju Francuzi tricu.

8' - Čampara za tri.

10' - Odmiču se Francuzi na plus 10.

Kraj prve četvrtine

1'  - Musa pogađa jedno od dva slobodna.

1' - Alikadić za tri!

2' - Čerkezović za dva.

3 - Pogađaju Francuzi oba slobodna, loša četvrtina naše ekipe.

3 - Vraća Musa tricu!

3' - Nova trica Francuza.

4' - Trica Francuza. Bio je to Hoard.

4' - Čampara za dva.

4' - Devet poena prednosti za Francusku.

5' - Pogađaju Francuzi za dva pod faulom.

6' - Musa pogađa jedno, fula drugo slobodno.

8' - Prvi poeni za naš tim, Mutić pogađa, ali uzvraćaju Francuzi.

8' - Fevrier za 2, vodi Francuska 4:0.

10' - Bazile za 2.

10' - Susret je počeo.

16:25 - Kao i u prošloj utakmici, i danas će naša reprezentacija imati podršku od oko 20 navijača.

16:23 - Intonirana je himna BIH. Interesantno, organizator je pustio "Jedna si jedina", umjesto sadašnje himne bez teksta.

screenshot-1

16:20 - "Francuzi su jedna od atletski i fizički najboljih reprezentacija na Prvenstvu. Krase ih odlično trčanje i skok te izuzetno čvrsta igra u odbrani, koja je veoma blizu seniorskoj košarci", rekao je selektor Pandža o Francuzima koji su na startu neočekivano izgubili od inače veoma talentirane Južne Koreje pa će protiv nas biti na svojevrsnom popravnom ispitu.

16:15 - Aktuelni prvaci Evrope, kadetska reprezentacija BiH danas u Zaragozi igrjau svoju drugu utakmicu na U17 Svjetskom prvenstvu koje su održava u Španiji.

Protivnik našim zlatnim kadetima je selekcija Francuske, koja je prije početka ovog prvenstva važila kao jedan od najozbiljnijih rivala.

Podsjećamo košarkaši Bosne i Hercegovine su u premijernom meču na Svjetskom prvenstvu deklasirali Dominikansku Republiku rezultatom 84-59, a najefikasniji na utakmici bio je Džanan Musa koji je ubacio 32 poena i imao 11 skokova.

Francuska je u prvom meču igrala protiv Južne Koreje i poražena nakon produžetaka 90:84.