COPA AMERICA Argentina na krilima Messija demolirala SAD sa 4:0

Plasirali se u finale

Aj. B.

22.6.2016

Fudbaleri Argentine prvi su finalisti ovogodišnje Copa Americe, nakon što su u meču polufinala demolirali SAD sa visokih 4:0. Goleada je počela već na samom početku, kada je Lavezzi u trećoj minuti pogodio na asistenciju Lea Messija. Messi je u 32. minuti meča povećao prednost na 2:0, maestralnim golom iz slobodnog udarca. Ovo je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio Gonzalo Higuain, koji je mrežu SAD-a pogodio u 50. i 86. minuti, ovaj drugi put na asistenciju Messija.

Najbolji argentinski fudbaler došao je do svog 55. gola u dresu reprezentacije, te je sada najboljih u tom segmentu u dresu Argentine svih vremena. Messi je prestigao Batistutu, koji sada ima gol manje.

Argentina je i statistički gledano nadmašila SAD. Imali su ukupno 11 udaraca, sedam u okvir, dok Amerikanci nisu imali nijedan šut ka golu Romera.

U drugom polufinalnom susretu, koji je na rasporedu večeras, Kolumbija i Čile će odmjeriti snage.