KRALJEVI NA TRONU Real Madrid je novi prvak Evrope u fudbalu!

Finale Lige prvaka na San Siru

N. KUSTURA

28.5.2016

Real Madrid je došao do rekordne 11. titule prvaka Evrope nakon što je na San Siru savladao Atletico Madrid rezultatom 5:3 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Inače, nakon 120 minuta utakmice rezultat je glasio 1:1. Real je poveo preko Sergia Ramosa nakon sumnjive situacije, a izjednačenje Atleticu u drugom poluvremenu donio je Carrasco. Atletico je stigao i promašiti jedanaesterac, kada je Griezmann pogodio prečku.

U produžecima nije bilo golova, pa se krenulo sa izvođenjem penala. Svi su bili precizni do četvrtog penala za Atletico kada Juanfran pogađa stativu. Ronaldo je potom iskoristio odlučujući penal i donio titulu Realu.

Na "Avazovom" portalu mogli ste pratiti uživo tekstualni prenos večerašnje utakmice.

___________________________________________________

5:3 Cristiano Ronaldo je ostavio golmana bez šansi i donio novu 11. titulu prvaka Evrope Realu iz Madrida.

4:3 Juanfran je promašio penal. Velika šansa za Real.

4:3 Sergio Ramos je poslao loptu iza golmana.

3:3 Penal završava u mreži. Saul Niguez je strijelac.

3:2 Bale je samouvjereno pogodio penal

2:2 Gabi je mirno realizirao penal.

2:1 Marcelo je zabio.

1:1 Griezmann je potvrdio svoje igračko iskustvo i zabio iz penala s lakoćom.

1:0 Fudbaler Reala Lucas ne daje ni malo šanse golmanu sa precizno izvedenim penalom.

________________________________________________________

120+3' minut Ni produžeci nisu bili dovoljni da se dobije pobjednik ovog susreta. Počinje lutrija raspucavanja penala.

116' minut Simeone je prisiljen napraviti još jednu zamjenu. Koke ne može nastaviti igru zbog povrede, pa će ući Thomas Teye Partey.

112' minut Pepe je dobio žuti karton nakon što je oborio protivnika.

109' minut Simeone je prisiljen napraviti zamjenu. Filipe Luis ne može nastaviti igru zbog povrede, a zamijenit će ga Lucas Francois Bernard Hernandez Pi.

106' minut Drugi produžetak je počeo. I Real i Atletico će igrati oprezno jer ne žele primiti gol ovako kasno.

2369369-w1

105' minut Clattenburg je svirao kraj prvog produžetka. I dalje je rezultat 1:1.

101' minut Bale je primio pas i pucao po golu s vrha šesnaesterca, ali mu je jedan od odbrambenih igrača blokirao šut.

94' minut Ronaldo je skočio u šesnaestercu nakon kornera i pucao glavom po sredini gola, ali je golman pokazao sjajan refleks i to odbranio.

93' minut Clattenburg je pokazao žuti karton za grubi faul koji je napravio Danilo.

91' minut Počinje prvi produžetak.

2369350-w1

90+4' minut Završeno je regularnih 90 minuta. Real i Atletico igrat će produžetke.

90+3' minut Gabi je prigovarao sudiji sve dok Clattenburg nije izgubio strpljenje i pokazao mu žuti karton.

90+3' minut Krvnički start je napravio Sergio Ramos. Dobio je žuti karton, ali je vrlo lako mogao dobiti i crveni.

83' minut Torres je primio dugi pas i pucao na gol, ali je lopta prozujala kraj desne stative!

79' minut GOL! Carrasco je zabio nakon što mu je asistirao Juanfran. Morao je samo gurnuti loptu u praznu mrežu. Rezultat je 1:1.

79' minut Žuti karton za oštar start je dobio Casemiro. Clattenburg je donio odluku bez oklijevanja.

2369342-w1

79' minut Bale je prvi stigao na odbijenu loptu u šesnaestercu i odmah pucao nisko po sredini gola. Jedan od odbrambenih igrača je uspio zaustaviti loptu na gol liniji umjesto golmana.

79' minut Lijepu solo akciju je napravio Ronaldo. Prošao je sve do golmana, te pucao nisko po sredini gola, ali je Oblak to pročitao i uspio mu odbraniti šut.

77' minut Evo još jedne izmjene u Realu. Benzema izlazi, a Zidane je odlučio da će ući Lucas.

72' minut Za danas je svoje odigrao Kroos, te će ga zamijeniti Isco.

72' minut Uzvraća Real. Benzema je primio lijep pas u šesnaestercu i snažno opalio po golu. Ova bomba je išla u desnu stranu gola, ali je Oblak to uspio odbraniti.

2369332-w1

61' minut Žuti karton za Torresa zbog preoštrog starta na protivnika.

59' minut Odlična akcija za Atlketico. Saul je primio centaršut i pucao desno, ali samo pored gola.

54' minut Atletico je krenuo ofanzivno u nastavku. Savić je primio loptu u šesnaestercu nakon kornera. Šut mu je proletio jako blizu lijeve stative. Ovo je veliko upozorenje za odbranu Reala da se skoncetrišu do kraja utakmice.

52' minut Daniel Carvajal će izaći iz igre zbog povrede. Zidane je odlučio da će ga zamijeniti Danilo.

48' minut Griezmann nije iskoristio penal! Pogodio je prečku.

2369325-w1

47' minut Clattenburg je pokazao žuti karton, a zaradio ga je golman Reala Navas.

47' minut Pepe je napravio faul kada je udario nogu protivnika umjesto loptu. Publika je poludila jer je sudija svirao penal. Griezmann će probati pretvoriti penal u gol.

46' minut Simeone je napravio izmjenu. Carrasco je ušao u igru u drugom poluvremenu, a izašao je Augusto Fernandez.

46' minut Počelo je drugo poluvrijeme.

45' minut Okončano je prvo poluvrijeme utakmice u Milanu. Real golom Sergia Ramosa vodi sa 1:0.

statistika-prvog-poluvremena

Statistika nakon prvog poluvremena

35' minut Ritam utakmice je malo opao. Fudbaleri Reala i dalje zasluženo vode i čini se kako jedva čekaju kraj prvog poluvremena da dodatno poslože svoje redove.

25' minut Nakon polovine prvog poluvremena može se potvrditi da Real sasvim zasluženo vodi protiv večeras bezidejnog Atletica.

15' minut GOL! Bale je glavom prebacio centaršut iz slobodnjaka, a loptu je dočekao Sergio Ramos i bez greške je poslao u mrežu. Rezultat je 1:0 za Real.

11' minut Clattenburg je izvadio žuti karton, a dobio ga je fudbaler Reala Daniel Carvajal zbog oštrog starta.

6' minut Prva velika prilika za Real odmah na startu utakmice. Casemiro je primio u petercu centaršut iz slobodnog udarca i sjajno opalio nisko po sredini gola, ali je još bolje to obranio Jan Oblak. Raduje ovakvo otvaranje utakmice.

1' minut Počela je utakmica u Milanu.

__________________________________________________

20:30 Glavni sudija večerašnje utakmice je Mark Clattenburg.

20:15 Način na koji Atletico igra dobro zna cijeli svijet, a Diego Simeone od svojih ideja neće odustati niti večeras.

"Očekuje nas meč pun tenzija, pogotovo na samom početku. Vjerujem da ćemo vidjeti pravu bitku, pogotovo u sredini terena, a onaj ko je dobije imat će veliku prednost i biti bliže pobjedi. Za naš je klub fantastična stvar sam plasman u finale, a uspijemo li podignuti pehar bit će to nešto fenomenalno. Radimo naporno, rastemo iz sezone u sezonu i nagrađeni smo lijepim uspjehom, a sada samo moramo nastaviti u istom ritmu", istakao je Simeone.

simeone

Simeone: Vjerujem da ćemo vidjeti pravu bitku

20:00 Trener Reala Zinedine Zidane očekuje jako tešku utakmicu.

"Imali smo dvije sedmice za pripremanje ovog finala i sada jedva čekamo znak sudije za početak. Spremni smo, napravili smo puno samim plasmanom u finale, ali sada treba napraviti i onaj posljednji korak. Iza nas je teška sezona u kojoj smo se dosta mučili, ali do svakog se finala dođe uz mnogo muke. Uspjeli smo proći sve poteškoće i sada treba odraditi i onu najtežu. Sigurno je da poraz neće značiti kraj svijeta i da ga neću posmatrati kao neuspjeh ili katastrofu", rekao je Zidane.

19:50 Poznati su i sastavi za večerašnji spektakl. Za Real će nastupati Navas, Pepe, Ramos, Ronaldo, Kroos, Benzema, Bale, Marcelo, Casemiro, Carvajal i Modrić.

Od prve minute za Atletico će igrati Oblak, Godin, Filipe Luis, Koke, Griezmann, Torres, Fernandez, Gabi, Savić, Saul Niguez i Juanfran.

2369119-w1

Svlačionica Reala prije večerašnje utakmice

19:45 U finalu Lige prvaka ponovo ćemo nakon dvije godine gledati dva kluba iz istog grada, a na teren San Sira večeras će opet istrčati ekipe madridskog Atletica i Reala. Podsjetimo, prije dvije godine u finalu igranom u Lisabonu na dramatičan način do desetog naslova evropskog prvaka došao je Real. Atletico je sve do sudijske nadoknade golom Diega Godina imao prednost 1:0, a tada Sergio Ramos zabija i odvodi susret u produžetke u kojima je uslijedio Atleticov raspad.

U međuvremenu dva madridska rivala odigrala su čak deset međusobnih utakmica u raznim takmičenjima u kojima je znatno uspješniji bio Atletico. Ekipa Diega Simeonea u spomenutom periodu došla je do čak pet pobjeda, dok je Real slavio tek jednom, prošle sezone u Ligi prvaka sa 1:0. Atletico i Real ove sezone susreli su se dva puta u prvenstvu. Na Calderonu je završilo 1:1, dok je na Bernabeuu sa 1:0 slavio Atletico. Prema tome, u večerašnjem meču apsolutno nikakvih nepoznanica biti neće.