POSLIJE 18 GODINA Fudbaler od 110 kilograma golom donio utakmicu na Wembleyu!

Nevjerovatna priča

N. K.

19.5.2016

Možda i najteži fudbaler na svijetu Adebayo Akinfenwa sa svojih čak 110 kilograma ponovo je imao svoj dan.

Upravo je ovaj "ludi" napadač AFC Wimbledona svojim majstorijama sam donio put na Wembley, gdje će londonski sastav igrati za plasman u Ligu 1 protiv Plymoutha.

Naime, revanš plej-of polufinala engleske Lige 2, susret Wimbledona kod Accringtona završen je 2:2 (prva utakmica pobjeda od 1:0), a pamtit će se bravura fudbalskog debeljuce iz 68. minuta kada je smanjio na 2:1.

Kako u engleskim nokaut utakmicama ne važi pravilo gola u gostima, moralo se u produžetke, a tamo je Akinfenwin saigrač Taylor u 104. minutu donio 2:2 i put na Wembley, gdje je Wimbledon posljednji put igrao 1998. godine kada je pobijedio Liverpool u finalu FA Cupa.

Wimbledon za ulazak u Ligu 1 igrat će protiv Plymoutha 30. maja.