LIGA PRVAKA Pirova pobjeda Bayerna, Atletico Madrid u finalu!

Griezmann donio veliki uspjeh Atleticu

A.U.

3.5.2016

Atletico Madrid prvi je finalista Lige prvaka nakon što su u dvomeču zbog gola u gostima izbacili Bayern iz Minhena. Atletico je u prvom susretu slavio sa 1:0, dok su večeras na Allianz Areni poraženi sa 2:1.

Bayern je napadao od prve minute, a do gola su uspjeli doći u 31. kada je Xabi Alonso pogodio iz jedanaesterca. Već tri minute kasnije imali su Bavarci šansu da dođu do dva gola prednosti kada je u kaznenom prostoru oboren Martinez, a sudija pokazao na bijelu tačku. Ipak, Jan Oblak sjajno je odbranio šut Mullera.

U 54. minuti iznenada se ukazala šansa Griezmannu koji matira Neuera za veliko slavlje navijača Atletica.

Bayernu su trebala dva gola, a nada je stigla u 74. minuti kada je Lewandowski zatresao mrežu nakon centaršuta Vidala. U 84. minuti sudija Cakir pokazuje na bijelu tačku nakon što je Martinez srušio Torresa, dok se na ponovljenom snimku jasno vidjelo da je prekršaj bio van 16 metara. Ipak, pravda je zadovoljena kada je Neuer odbranio šut Torresa.

Do kraja susreta Bayern je bacio sve karte u napad, ali mreža Atletica je mirovala.

Kraj utakmice!

95' - Pun je šesnaesterac Atletica, Bayernovi igrači pokušavaju šutirati, ali lopta jednostavno ne može proći.

93' - Dobra šansa za Comana, lopta ide pored gola. Taktička izmjena u Atleticu, Savić ulazi, izlazi Koke.

90' - Pet minuta sudijske nadokade.

88' - Oblak jedva brani šut Alabe.

84' - Brani Neuer šut Torresa! Sudija Cakir iz Turske ipak neće uticati na rezultat utakmice, iako je napravio kardinalnu grešku.

83' - Jedanaesterac za Atletico. Torres je pao nakon starta Martineza, a sudija je pokazao na bijelu tačku iako se na ponovljenom snimku vidi da je faul bio izvan kaznenog prostora.

prekrsaj-nad-torresom

Trenutak kada je oboren Torres

82' - Coman šutira, Oblak siguran.

82' - Griezmann izlazi iz igre, priliku je dobio Teye.

77' - Šansa za Mullera, ali nema gola.

75' - Bayern mora postići još jedan gol, te je za očekivati potpunu ofanzivu ka golu Atletica.

74' - GOOOOOL! Lewandowski pogađa za 2:1.

72' - Costa izlazi, Coman ulazi u igru u redovima Bayerna.

60' - Juanfran šutira pored gola nakon jako lijepe akcije Atletica.

57' - Griezmann pogađa živi zid iz slobodnog udarca.

54' - Brza kontra Atletica, Griezmann je ostao u situaciji 1 na 1 sa Neuerom i pogodio za poravnanje.

54' - GOOOOOL! Griezmann pogađa za Atletico!

48' - Šut Vidala izblokiran, korner za Bayern.

46' - Fernandez izlazi, Carrasco će u igru.

46' - Susret je nastavljen.

Kraj prvog poluvremena

45' - Nešto mirnija utakmica u finišu prvog poluvremena.

37' - Prve iskre na terenu zbog prekršaja na sredini.

34' - Oblak brani šut Mullera!

33' - Jedanaesterac za Bayern!

30' - GOOOOOL! Vodi Bayern! Xabi Alsonso pogađa iz slobodnog udarca!

29' - Slobodan udarac za Bayern na oko 17 metara od gola.

28' - Novi pokušaj Bayerna, Lahm je šutirao.

24' - Ribery je pokušao iznenaditi Oblaka, ali ovaj je uspio odbiti loptu, da bi je Lewandowski poslao preko gola sa samo šest metara.

20' - Velika šansa za Bayern, Lewandowski je pokušao ali lopta je otišla u peterac odakle su je izbacili igrači Atletica.

17' - Sada Vidal pokušava. Brani Oblak.

16' - Muller je pokušao lijepo prebaciti loptu do Lewandowskog, ali Poljak nije najbolje reagovao.

15' - Gabi pokušava sa velike daljine, Noer brani bez problema.

14' - Vidal je šutirao preko gola.

12' - Šansa za Bayern nakon centaršuta, ali prekratak je bio Lewandowski.

8' - Početno ispitivanje snaga, bez većih uzbuđenja.

1' - Susret je počeo.

20:00 - Pred nama je druga utakmica polufinala Lige prvaka između Bayerna i Atletico Madrida u kojoj njemačka ekipa mora nadoknaditi gol zaostatka iz prvog susreta koji je završen pobjedom Španaca od 1:0.

Nakon tri mjeseca pauze zbog povrede u prvu postavu Bayerna vraća se Jerome Boateng, što će definitivno unijeti samopouzdanje u revode Bavaraca, dok neće biti već dugo povrijeđenog Arjena Robbena. Iako je imao manjih problema sa povredom, Frank Ribery će početi utakmicu.

Statistika u ovom duelu je oprečna. Naime, Atletico je u 16 gostujućih utakmica u Njemačkoj pobijedio samo pet puta, a izgubio osam.

Gledano kroz historiju, 69 posto ekipa koje su u prvoj utakmici kući pobijedile sa 1:0 prošle su u narednu fazu Lige prvaka.  Inače, sudar ova dva tima rijeko je viđen, a posljedni put takmičarsku utakmicu odigrali su davne 1974. godine u finalu Evropskog kupa.

Također, posljednja njemačka ekipa koja je izbacila Atletico iz evropskih takmičenja je Dynamo Dresden u sezoni 1979/80.

Vrijedi istaći i dobru formu španske ekipe koja nije primila gol u posljednjih šest utakmica.

Sastavi

Bayern: Neuer, Ribéry, Martinez, Lewandowski, Costa, Alonso, Boateng, Lahm, Vidal, Müller, Alaba

Atletico: Oblak, Juanfran, Godín, Giménez, Luís, Gabi, Fernández, Koke, Saúl, Griezmann, Torres.