ZAGREB Dva zlata za mlade taekwondiste sarajevskog Novog Grada

Internacionalnom taekwondo turnir "Čigra Limač kup"

Fena

1.5.2016

Mladi takmičari sarajevskog Taekwondo kluba Novi Grad osvojili su šest medalja na Internacionalnom taekwondo turniru "Čigra Limač kup" u Zagrebu.

Sarajevski tim na turniru  je učestvovao sa šest takmičara u najmlađim  uzrasnim kategorijama - vrtičnjaka,  osvojivši  dvije zlatne, tri srebrene i jednu bronzanu medalju, u konkurenciji  56 timova i 624 takmičara iz Hrvatske, Srbije, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Zlatne medalje za Novi Grad su osvojili Esma Bahtanović i Esma Perišić, dok su srebreni bili Ahmed Hajdari, Damir Perišić i Elez Memišević. Bronzanu medalju je osvojio Ajdin Karup.

Takmičari su, pod vodstvo trenera Armina Gredića, ukupno ostvarili 13 pobjeda tokom pojedinačnih nastupa, saopćeno je iz TKD Novi Grad.