PREMIJER LIGA BIH Olimpic preokretom protiv Širokog za zlata vrijedna tri boda

Meč 27. kola

Aj. B.

30.4.2016

Fudbaleri sarajevskog Olimpica zadržali su šanse za opstanak u ligi, nakon što su danas u meču 27. kola Premijer lige BiH pobijedili Široki Brijeg 2:1 na svom terenu. Olimpic je bio bolji tim u prvom poluvremenu, ali su gosti poveli sjajnim golom Kožulja iz slobodnog udarca. Veliku grešku kod ovog gola napravio je golman domaćeg tima. Kada su svi mislima već bili na putu ka svlačonici, Zolj je pogodio mrežu Širokog u 43. minuti.

I nastavak meč donio je otvorenu igru sa obje strane, gdje su oba tima imali svoje šanse. Najmlađi sarajevski premijerligaš do sva tri boda došao je u 89. minuti, kada je Hebibović pogodio mrežu Solda.

Široki Brijeg je nakon poraza ostao na četvrtom mjestu iza Željezničara, dok je Olimpic došao samo na bod od Slavije koja je u zoni spasa, ali koja ima i utakmicu manje.