Ekipa Centar odbranila naslov prvaka BiH u futsalu

Na Mojmilu pobijedio Mostar Stari Grad sa 5:2

Fena

29.4.2016

Ekipa Centar osvojila je naslov prvaka Bosne i Hercegovine u futsalu.

U zaostaloj utakmici sedmog kola Premijer futsal lige BiH Centar je večeras u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu pobijedio Mostar Stari Grad sa 5:2 i tako odbranio titulu prvaka.

Gosti su bolje otvorili meč i preko Srđana Ivankovića u 5. poveli s 0:1. Izjednačio je Nermin Jusić u 20. minuti.

U drugom poluvremenu golove za domaći sastav postigli su Dražen Novoselac u 28., Nermin Kahvedžić u 32.,  Nermin Jusić u 33. i Ermin Salčin u 40., dok je poraz gostiju ublažio Marijo Aladžić u 36. minuti.

Centar je prvenstvo završio na prvom mjestu sa 46 bodova, dok je Mostar drugi sa četiri boda manje.

Pehare i medalje igračima uručili su predsjednik NSBiH Elvedin Begić, generalni sekretar Jasmin Baković i direktor sektora za takmičenje i upravljanje događajima Elmir Pilav.