BORBA ZA TITULU Leicester posrnuo i jedva izborio bod protiv West Hama

34. kolo engleskog Premijershipa

A.U.

17.4.2016

Leicester je danas remizirao sa West Hamom rezultatom 2:2 i to golom u posljednjim sekundama utakmice, čime su pružili šansu Tottenhamu da se približi na pet bodova zaostatka.

Poveo je Leicester u 18. minuti golom Vardyja, a sve je išlo po planu do 84. kada je Carrol pogodio iz jedanaesterca. Samo dvije minute kasnije Cresswell donosi preokret.

Domaći su svim silama napadali, a to se isplatilo u petoj  minuti nadoknade kada je Ulloa pogodio iz penala.

Tottenham sutra igra sa Stokeom, dok će Leicester u narednom kolu dočekati Swansea. Do kraja su ostale još četiri utakmice, a vrijedi napomenuti da Leicester ima izuzetno težak raspored, pošto nakon Swansea idu u goste Manchester Unitedu, nakon čega dočekuju Everton, dok će u posljednjem kolu gostovati Chelseau.

U drugom susretu danas Liverpool je u gostima savladao Bournemouth sa 1:2. Golove su postigli Firmino u 41. i Sturridge u drugoj minuti produžetka prvog poluvremena. Utješni gol za domaće postiže King u posljednim sekundama utakmice.