TITULA SVE DALJE Bordo tim osvojio samo bod na gostovanju kod Rudara

Prva utakmica 21. kola Premijer lige

Al. Ti.

12.3.2016

U prvoj utakmici 21. kola Premijer lige BiH aktuelni prvak BiH ekipa Sarajeva je samo remizirala protiv davljenika ekipe Rudara iz Prijedora. Bilo je na kraju 1:1.

Zanimljivu utakmicu po vrlo teškom terenu obilježio je jedan zanimljiv detalj iz prvog poluvremena. Naime u 40. minuti sviran je penal za Sarajevu, ali ga kapiten tima sa Koševa Duljević nije iskoristio.

Svega minutu kasnije penal, ali na drugoj strani. Za Rudar je siguran bio Burazor. Ipak u drugom poluvremenu aktuelni prvak je ekspresno uspio doći do izjednačenja, a strijelac je bio Leon Benko u 47. minuti.

U nastavku smo gledali napade Sarajeva, a najbliži potpunom preokretu bio je Benko koji je u 84. minuti pogodio stativu.

Nakon ovog kola Sarajevo je ostalo na trećem mjestu sa 39 bodova, dok je Rudar 14.