NAPAD NA TITULU Tottenham šokirao City na Etihadu

Novi poraz "Građana" na svom terenu

N. K.

14.2.2016

Fudbaleri Manchester Cityja drugo kolo u nizu izgubili su derbi od direktnog konkurenta za naslov na Etihadu nakon što je danas bolji od njih bio Tottenham rezultatom 2:1.

Domaćini su bila bolja ekipa u prvom poluvremenu, međutim u velikim prilikama Aguero i Streling nisu pokazali preciznost.

Tottenham je poveo u 53. minuti nakon prestrogo dosuđenog jedanaesterca i navodnog igranja rukom Sterlinga, a siguran realizator bio je Harry Kane.

Do zasluženog izjednačenja City je stigao u 74. minuti kada je Clichy ubacio u šesnaesterac gdje je na 11 metara na loptu natrčao Kelechi Iheanacho i pogodio za 1:1.

Međutim, u 84. minuti Tottenham je stigao do novog vodstva nakon što je Lamela sjajno proigrao Eriksena koji rutinski vara Harta.