BUNDESLIGA Spahić asistirao, Hamburg slavio nad Gladbachom

Dobra partija bh. reprezentativca

D. K.

14.2.2016

Hamburger SV, ekipa našeg reprezentativca Emira Spahića, slavila je danas na svom Volksparkstadionu nad Borussijom M'Gladbach sa 3:2, u okviru 21. kola njemačke Bundeslige.

No, prvi su u vodstvo došli gosti golom Johnsona u 14. minuti koji je uslijedio nakon brzog kontrapanada.

Ipak, domaći fudbaleri uspjeli su preokrenuti rezultat do kraja prvog poluvremena. Prvo je autogol postigao Hinteregger u 38., da bi već u 41. bilo 2:1. Strijelac je bio Rudnevs.

U nastavku gledatelji su imali priliku vidjeti još dva gola, po jedan na obje strane.

Na 3:1 za HSV povisio je Iličević u 80. minuti nakon asistencije Emira Spahića. Naime, nakon kornera sa desne strane najviši u kaznenom prostoru bio je Spahić te loptu ramenom/leđima dodao saigraču Iličeviću, koji ju je glavom sa nekih 3-4 metra pospremio iza leđa Sommera.

Do kraja gosti su uspjeli smanjiti rezultat preko Raffaela u 88. minuti.