Španiji sedma titula prvaka Evrope u futsalu

Selekcija Kazahstana osvojila bronzu

Fena

13.2.2016

Malonogometna (Futsal) reprezentacija Španija osvojila je naslov prvaka Evrope, nakon što je večeras u beogradskoj ''Areni'' pobijedila selekciju Rusije sa 7:3 (4:1). Špancima je to sedmi naslov evropskih prvaka u futsalu.

Novi prvak Evrope je veoma brzo došao do prednosti nakon što je Alex već u devetom minutu postigao prvi gol. Sedam minuta kasnije na 2:0 je povisio Pola, a Mario Rivillos je u 17. minutu zabio treći gol za Španiju. Pola minuta kasnije Pola je postigao svoj drugi gol za vodstvo Španaca od 4:0, a prije odmora prvi gol za Ruse postiže Romulo (20.).

Početak drugog poluvremena nije donio nove pogotke. Ipak, Miguelin u 31. minutu postiže gol kojim je ugasio sve nade Rusije u ovom meču. U narednom minutu Robinho smanjuje zaostatak Rusa na 2:5, ali Miguelin je novim golom u 35. minutu ponovo povisio prednost Španaca.

Španija je nadmoć u meču protiv Rusije krunisala golom u 36. minutu, kada je ''tačku na i'' stavio Mario Rivillos ovjerivši novu evropsku titulu za Španiju.

Do kraja utakmice Rusija je preko Ivana Milovanova (40.) smanjila na 7:3.

U meču za treće mjesto selekcija Kazahstana je pobijedila domaćina turnira Srbiju s 5:2.