BUNDESLIGA Stuttgart savladao Herthu, Ibiševiću cijeli susret, Borussija minimalno protiv Hannovera

Odigrano pet utakmica 21. kola

Al. Ti.

13.2.2016

U terminu od 15:30 danas je odigrano pet utakmica 21. kola njemačke Bundeslige.

Jedan od najzanimljivijih susreta igrao se u Stuttgartu gdje je domaći tim dočekao Herthu. Švabe su na kraju slavili rezultatom 2:0, a strijelci su bili Die i Kostić. Nakon ove pobjede Stuttgart se nalazi na devetom mjestu sa 27 bodova, dok je Hertha četvrta sa 35 bodova.

Vedad Ibišević je odigrao cijeli susret za Herthu, dok Toni Šunjić nije ulazio u igru u ekipi Stuttgarta.

Ekipa Werdera na svom terenu dočekala je ekipu Hoffenheima, a na kraju je bilo 1:1.

Gosti su poveli već u 10. minuti preko Kramarića, a izjednačenje domaćima donosi Djilobodji u 13. minuti. Naš Ervin Bičakčić je odigrao svih 90. minuta.

Darmstadt je na svom terenu dočekao ekipu Bayera iz Leverkusena i na kraju poražena rezultatom 2:1. Ipak nije sve dobro krenulo za apotekare. Domaći su poveli u 28. minuti golom Wagnera. U drugom poluvremenu potpuni preokret. Bayer je golovima Sulua (autogol) u 62. minuti i Brandta u 77. došao do bitne pobjede.

Borussija iz Dortmunda je na svom terenu dočekala Hannover i na kraju minimalno slavila rezultatom 1:0. Čovjek odluke bio je Mikhtaryan koji je pogodio u 57. minuti za pobjedu Milionera.

Wolfsburg je na svom stadionu dočekao ekipu Ingolstadta i slavio sa 2:0. Golove za Vukove su postigli Draxler i Knoche.