ZENICA: U test utakmici seniorke savladale "U-19" selekciju BiH

U Trening centru NS BiH

D. Pa.

13.2.2016

U Trening centru NS BiH u Zenici danas je odigrana prijateljska utakmica između ženske seniorske „B“ selekcije i našeg „U-19“ tima, iz koje su kao pobjednice izašle starije reprezentativke ostvarivši rezultat 4:0.

Utakmica se igrala u tri perioda po trideset minuta, a prvi dio igre nije donio golove. Iako su seniorke bilježile bolje prilike, mreža Jele Gvozderac nije se zatresla. Prvi gol postigla je Stanić u 25. minuti, koja je rezultat učvrstila novim pogotkom već u 47. minuti udarcem sa ivice šesnaesterca. U posljednjem periodu igre postavljen je konačan rezultat, budući da se mreža juniorske reprezentacije zatresla još dva puta i to zahvaljujući Kešetović u 70. minuti i Abdaković u 73. minuti koja je postavila konačnih 4:0.

detalj-sa-utakmice1

Selektor Nikola Nikić dobio je jasniju sliku o novoj generaciji "U-19" tima, isprobao je sve tri postave i nije nezadovoljan.

- Prvih jedanaest je igralo 0:0, druge su odigrale nešto slabije. Imamo problem sa dugim loptama i prekidi su predstavljali opasnost po naš gol. U narednom periodu ćemo raditi na otklanjanju takvih grešaka - kazao je Nikić.

BiH seniorke „B“: Arnela Šabanović, Alma Hadžić, Alma Jašarević, Svjetlana Crnjak, Anja Stević, Tatjana Stanić, Slađana Mičić, Selma Kapetanović, Sumeja Bektaš, Dajana Spasojević, Jelena Koprena. Igrale su još: Aida Avdić, Šejla Selimović, Valentina Šakotić, Jelena Milović, Selma Mešanović, Esmeralda Mujkić, Alisa Suković, Alma Kamerić, Merima Tanović, Ermina Abdaković, Amina Mujanović, Rabija Kešetović. Selektor: Samira Hurem.

detalj-sa-utakmice

BiH „U-19“: Jelena Gvozderac, Vanja Milošević, Andrea Crnobrnja, Adisa Mašić, Ana Bojanić, Josipa Strukar, Vildana Hodžić, Merjema Medić, Mia Kuljanin, Branka Bagarić, Anđela Kodžo. Igrale su još: Emina Omerović, Jasmina Milkunić, Dženita Močević, Marinela Lovrić, Nermina Kantić, Muamera Pezer, Merita Mehanović, Dijana Ćosić, Mersiha Mešić, Helena Perić, Elvira Aličić, Amina Grošić, Emina Kantić, Irma Smajić, Almedina Skahić, Anja Hrvačanin, Melisa Memić, Elma Mujčinović, Rada Mičić. Selektor: Nikola Nikić.