PREMIER LIGA Sunderland šokirao United, De Gea tragičar

Prva utakmica 26. kola

Al. Ti.

13.2.2016

U prvoj utakmici 26. kola Premiershipa Sunderland je na svom stadionu savladao veliki Manchester United rezultatom 2:1.

Lisice koje se žestoko bore za opstank su povele u 3. minuti kada je Khazri savladao De Geu.

Nakon toga gledali smo mnogo bolji nogomet Sunderlanda koji je pritiskao i stvarao šanse. Treba naglasiti i dvije prilike kada je glavni sudija na utakmici Marriner mirne duše mogao svirati najstrožiju kaznu za domaće.

Kazna za promašaje je uslijedila u 39. minuti kada je Martial na asistenciju Mate izjednačio rezultat na 1:1.

Veliku pobjedu Sunderlandu donio je Kone, ali uz veliku pomoć golmana Uniteda Davida de Geae koji je utjerao loptu u svoju mrežu. Na kraju je ostalo 2:1 za domaće. Bio je ovo čak sedmi poraz Uniteda koji se sada nalazi na petoj poziciji, dok je Sunderland pretposljednji.