DŽEKO PREKINUO POST Pogodio u 84. minuti protiv Caprija

Roma upisala četvrti vezani trijumf

Aj. B.

12.2.2016

Fudbaleri Rome upisali su trijumf 3:1 na gostovanju kod Caprija na meču 25. kola Serije A, a reprezentativac BiH Edin Džeko postigao je gol u presudnom trenutku. Roma je u vodstvo došla golom Dignea u 56. minuti na asistenciju Salaha, a samo pet minuta poslije poravnao je Lasagna. Ipak, nogometaši Rome uspjeli su u finišu doći do sva tri boda. Džeko je donio vodstvo Vučici u 84. minuti, a ponovo je asistent bio Salah, koji je i sam pogodio mrežu minutu poslije.

Ovo je za našeg reprezentativca bio četvrti gol u Seriji A i prvi nakon novembra kada je pogodio protiv Bologne.

Preostala dva reprezentativca BiH Miralem Pjanić i Ervin Zukanović meč su počeli sa klupe, a Pjanić je na početku drugog poluvremena zamijenio El Shaarawyja.

Roma je protiv Caprija upisala i četvrti vezani trijumf u ligi, te su sada na trećem mjestu sa 47 bodova.