SJAJNA PARTIJA VEDATORA Ibišević odveo Herthu u polufinale Kupa Njemačke

Bh. reprezentativac dvostruki strijelac

Aj. B.

10.2.2016

Fudbaleri Herthe plasirali su se u polufinale njemačkog Kupa, nakon što su na gostovanju savladali ekipu Heidenheima sa 3:2. Utakmicu je obilježio bh. reprezentativac Vedad Ibišević sa dva gola.

Domaći tim poveo je golom Feicka u 10. minuti, ali je onda na scenu stupio Vedator, kako ga navijači zovu. Prvo je poravnao rezultat u 14. minuti, a samo sedam minuta kasnije postigao je i drugi gol za potpuni preokret. Oba puta asistent mu je bio Weiser. Do kraja utakmice pala su još dva gola. U drugom poluvremenu Hertha je sa 3:1 povela golom Haraguchija, a konačan rezultat sa bijele tačke postavio je Schnatterer.

Hertha je do četvrtfinala došla nakon što je izbacila Nurnberg, FSV Frankfurt, te Arminiju iz Bilefelda.

Plasman u polufinale osigurale su još ekipe Dortmunda i Werdera, dok Bayern večeras igra svoj susret četvrtfinala protiv Bochuma.