Zvijezda na Tušnju nadigrala lidera Slobodu

Prijateljska utakmica

Fena

4.2.2016

U drugoj pripremnoj utakmici tuzlanska Sloboda je danas na Tušnju poražena od prvoligaša Zvijezde iz Gradačca rezultatom 0:2 (0:0).

Lider Premijer lige bio je puno bolji u prevom poluvremenu, ali nije uspio nadmoć kapitalizirati nijednim golom, dok su  gosti dominirali u drugom, kada su postignuta oba gola.

Ekipu Nedima Jusufbegovića u vodstvo je doveo Samir Isanović u 60. minuti, nakon slabe intervencije odbrane Tuzlaka.

U posljednjim trenucima susreta pobjedu nogometaša Zvijezde potvrdio je Mirsad Ramić, poslije gužve pred golom golmana Kenana Pirića.

- Dobro je da nam se ovo desilo sada, dok pripreme nisu odmakle. Sigurno je da sam zadovoljniji igrom u prvom poluvremenu, kada smo imali nekoliko šansi za gol. U drugom je bilo puno slabosti u svim linijama - izjavio je poslije utakmice trener Slobode Husref Musemić.

Pomoćni stadion Tušanj. Gledatelja 300. Sudija: Topuzović (Tuzla). Strijelci: 0:1 Isanović (60), 0:2 Ramić (90).

SLOBODA: Hamzabegović, Efendić, Salihović, Kostić, Lakičević, Pršeš, Stjepanović, Ordagić, Mehidić, Haurdić, Krpić. Trener: Husref Musemić
U drugom poluvremenu ušli su: Pirić, Musić, Mehmedagić, Sarić, Zeba, Govedarica, Škahić, Todorović, Ahmetović.

ZVIJEZDA: Hinović, Doljančić, Zvonić, Šerbečić, Lazarević, Islamagić, Savić, Đorđević, Mišan, Dudić, Vidović. Trener: Nedim Jusufbegović.
Još su igrali: Brkić, Čolić, Fačić, Mekić, Isanović, Ramić, Muratović.