POBJEDA ZA KRAJ: BiH u Tuzli savladala Litvaniju sa 31:22

Kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo

Aj. B.

17.1.2016

Rukometna reprezentacija BiH novom pobjedom je završila prvi krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Ovaj put u Tuzli su rukometni Zmajevi bili bolji od Litvanije sa 31:22.

Meč je obilježio Nikola Prce, koji je u ovom meču postigao jubilarni 300. gol u dresu reprezentacije. Meč je u prvom poluvremenu bio dosta neizvjestan, te je naša selekcija uglavnom vodila sa jednim golom razlike. Ipak, u nastavku meča izabranici Dragana Markovića pokazali su zašto su kolo prije kraja izborili nastup u baražu. Akcije su išle tečno i bez puno grešaka.

BiH su do pobjede predvodilii Dejan Malinović i Nikola Prce s po pet golova, a Senjamin Burić je dodao četiri gola.

Selekcija BiH je u Grupi 1 ostvarila učinak od pet pobjeda i jednim remijem, te smo uz Latviju selekcija sa najboljim omjerom. Protivnik u baražu će ovisiti od Evropskog prvenstva koje se ovih dana igra u Poljskoj.