RIJETKO VIĐENA ZAVRŠNICA U sudijskoj nadoknadi zabili gol, jurišali naprijed, ali prečka spasila goste

Polufinale MLS Kupa

A.U.

1.12.2015

Columbus Crew je nakon dramatične završnice u polufinalu MLS kupa izborio finale tog takmičenja izbacivši New York Red Bull.

Crew je u prvoj utakmici slavio sa 2:0, te im je u drugoj odgovarao i poraz od 1:0.

Nakon 90. minuta nijedna ekipa nije uspjela postići gol, da bi u trećoj minuti nadoknade Abang pogodio za prednost New Yorka. Domaći su svim silama krenuli naprijed, te su nekoliko sekundi prije kraja bili u velikoj šansi, ali prečka je spasila gol Crewa.

Utakmica kakva se rijetko viđa završena je rezultatom 1:0, te će Crew u finalu igrati sa Portland Timbersima.

Također, ovom pobjedom Crew je osvojio Istočnu konferenciju, pošto šest prvoplasiranih ekipa MLS-a igra kup takmičenje, a pobjednik tog takmičenja igra posljednju, finalnu utakmicu sa prvakom Zapadne konferencije.