GLOBUS

KAKAV PREDSJEDNIK Prekinuo meč u 63. minutu jer je bio dosadan i naredio da se izvode penali!

U Mauritaniji se desio najneobičniji prekid fudbalskog meča u 21. vijeku

Autor:(Am.K.)

1.12.2015

Ako je suditi prema pisanju italijanske "Gazete delo sport", u Mauritaniji se desio najneobičniji prekid fudbalskog meča u 21. vijeku.

Superkup Mauritanije, zapadnoafričke države od oko četiri miliona stanovnika.

Na terenu FK Tevragh-Zeïna i ACS Ksar.

Na tribinama, pored ostalih, i predsjednik države, Mohamed Uld Abdel Aziz (Mohamed Ould Abdel Aziz).

A igra izgleda, nije bila spektakularna. Istina, pala su dva gola, ali je i pored tih 1:1 predsjedniku sve to na terenu djelovalo baš dosadno.

Zato je u 63. minutu naredio da se meč prekine.

Kakva pravila, kakvi produžeci...

Naređenje: Da se pobjednik odmah odluči izvođenjem jedanaesteraca!

Rečeno - učinjeno.

FK Tevragh-Zeïna je osvojio Superkup. Naravno, boljim izvođenjem penala.

A tamošnji Fudbalski savez se najprije opredijelio da ćuti o čitavom slučaju, da bi potom saopćenjem predsjednika Ahmeda Ulda Abderrahmana, poručio javnosti sljedeće:

"Oštro demantujem da je predsjednik republike umiješan u ovo. Prosto, odluka (da se meč prekine u 63. minutu i pobjednik tada riješi jedanaestercima) donijeta je zbog organizacionih problema, ali i uz saglasnost predsjednika oba kluba i njihovih trenera“.