BUNDESLIGA Borussija uvjerljiva, remi Bayera i Schalkea

Bayern i dalje uvjerljivo vodeći

Fena

29.11.2015

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su Stuttgart 4-1, dok su u derbiju 14. kola Bayer Leverkusen i Schalke odigrali 1-1. Bez pobjednika, ali i bez golova završio je dvoboj Augsburga i Wolfsburga.

Borussija je rutinski odradila posao, a junak utakmice ponovo jer bio Pierre-Emerick Aubameyang postigavši dva pogotka. Napadač Gabona ove sezone je zabio već 17 golova i vodeći je strijelac Bundeslige.

Golove za Borussiju zabili su i Gonzalo Castro (3), te Georg Niedermeier (65-ag), dok je strijelac za goste bio Daniel Didavi (40). Stuttgart je u dosadašnjem dijelu prvenstva zabio već četiri autogola što je rekord Bundeslige.

U derbiju kola Bayer Leverkusen i Schalke su odigrali 1-1. Gosti su poveli golom Erica 'Choupo-Motinga u 50. minuti, a bod 'apotekarima' donio je Sascha Riether pogodivši u 85. minuti vlastitu mrežu.

Odigran je i susret između Augsburga i Wolfsburga, a završio je bez golova.

Na ljestvici vodi Bayern sa 40 bodova, Borussia Dortmund ima 32, a na trećem mjestu je Wolfsburg sa 25 bodova.