Preokret gostujuće ekipe u samom finišu

DANAS DRUGI SUSRET ČELENDŽER KUPA: Rukometaši Čelika poraženi od ekipe Prištine

Autor:D. Pa.

29.11.2015

U okviru prvog susreta 3. kola Čelendžer kupa, koji je odigran sinoć, rukometaši Čelika poraženi su od ekipe Prištine rezultatom 28:29.

Iako su tokom prvog dijela susreta bili mnogo bolji protivnik, zenički rukometaši mogu žaliti za propuštenom prilikom u Gradskoj areni pred domaćom publikom.

Tako je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 17:12 u korist domaćih rukometaša, međutim predanost Prištine u drugom poluvremenu rezultovala je stizanjem prednosti Čelika.

Tako su gosti iz Kosova u samom finišu, posljednjim sekundama meča, došli do preokreta i pobjede. Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Hox sa osam golova, dok se kod domaćih istakao Begagić sa istim brojem pogodaka.

Uzvratni susret na programu je danas sa početkom u 15 sati, u Gradskoj areni Zenica, gdje će rukometaši Čelika pokušati doći do važne pobjede.