Pobjede Slobode i Čelika, Zrinjski ubjedljiv protiv Drine, kiks Širokog u Vitezu

Odigrane četiri utakmice 17. kola Premijer lige BiH

Al. Ti.

28.11.2015

U okviru 17. kola BHT Telecom Premijer lige BiH danas je odigrano četiri susreta.

Sloboda je pobjedom u Prijedoru protiv Rudara nastavila svoj pobjedonosni niz. Tim Husrefa Musemića je golom Zebe u 80. minuti došao do vrlo važna tri boda u borbi za titulu prvaka.

Zrinjski je Pod Bijelim brijegom bio ubjedljiv protiv Drine i rezultatom 5:0 došao do bitne pobjede i dalje je prvi pratilac za Slobodom.

Golove za Plemiće su postizali redom Todorović, Mešanović (dva puta) Nikolić i Vranjić.

Široki Brijeg je ispustio dva bitna boda u borbi za titulu nakon današnjih 1:1 protiv Viteza.

Oba gola su pala već u prvih 10. minuta.  Đurić je doveo Vitez u vodstvo u 6. minuti, dok je Kresinger u 10. postavio konačan rezultat susreta.

U Zenici je domaći Čelik dočekao ekipu Olimpica i uspio slaviti protiv Vukova rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola za domaće je bio Dedić u 18. minuti.