TROJICA GA JEDVA DRŽALA Ovakav bijes zbog crvenog kartona još niste vidjeli

Reakcija nakon isključenja o kojoj bruji internet

Autor:A. Vr.

26.11.2015

Rijetki su nogometaši koji u miru prihvate crveni karton. Vidjeli smo dosad svakakvih reakcija, a jedna od najburnijih dogodila se u nedavnom finalu azijske Lige prvaka.

Do završnice najjačeg klupskog takmičenja u Aziji ove su sezone došli kineski Guangzhou Evergrande i Al Ahli iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Prva je utakmica u Dubaiju okončana bez pogodaka, a Kinezi su u uzvratu pred svojim navijačima slavili s 1:0 i po drugi put u historiji osvojili naslov.

Jedini je pogodak u 54. minuti zabio Elkeson, a ekipa koju vodi Luiz Felipe Scolari je put do pobjede i trofeja bio olakšan nakon što je u 66. minuti zbog grubog starta isključen Salmeen Khamis. Gostujući stoper nije se mogao pomiriti s odlukom suca, smatrao je da je kineski igrač napravio preveliku dramu od običnog prekršaja.

Khamis je bio toliko bijesan da ga je nekoliko osoba moralo držati i sprečavati ga u naumu da se vrati na teren. Jedva  su ga ugurali u tunel, a Khamis je usput napucao i bocu vode prema tribinama.