LIGA PRVAKA Juve slavio protiv Cityja, PSG ubjedljiv, Real teškom mukom do pobjede

Peto kolo najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi

Al. Ti.

25.11.2015

Odigrano je šest susreta petog kola Lige prvaka u grupama A, B, C i D.

Real Madrid je  u grupi A slavio u Ukrajini protiv Shakhtara rezultatom 4:3. Strijelci za Real su bili Ronaldo (dva puta) Luka Modrić i Carvajal, dok je za domaći tim pogađao Texeira (dva puta) i Dentinho.

U drugoj utakmici PSG je slavio u gostima protiv Malmea rezultatom 5:0. Strijelci za Svece su bili Rabiot, Di Maria (dva puta) Ibrahimović i Lucas. Iz ove grupe u osminu finala idu Real Madrid i PSG.

U grupi B Manchester United je odigrao 0:0 sa PSV-om na Old Traffordu. Ranije u ovoj grupi Wolfsburg je slavio u Rusiji protiv CSKA rezultatom 2:0.

Na tabeli vodi Wolfsburg, dok je drugi Manchester United.

U grupi C Atletico Madrid je na Vicente Calderonu slavio protiv Galatasaraya rezultatom 2:0, a dvostruki strijelac je bio Griezmann.

U drugoj utakmici ove grupe Astana i Benfica su podijelili bodove odigravši 2:2.

Na tabeli prvi je Atletico Madrid i Benfica koji su se plasirali u osminu finala.

I konačno u grupi D Juventus je savladao ekipu Manchester Cityja rezultatom 1:0 i plasirao se u osminu finala Lige prvaka. Strijelac jedinog gol bio je Mandžukić.

U drugoj utakmici Borussija M'Gladbach je savladala Sevillu rezultatom 4:2.

U ovoj grupi Juve je prvi sa 11 bodova, a City drugi sa 9.

91' Sevilla postiže još jedan gol u utakmici protiv Borussije. Rezultat je 4:2, a strijelac je bio Benega.

88' Kakva utakmica u Ukrajini. Shakhtar postiže treći gol i sada Real vodi 4:3. Strijelac je bio ponovo Alex Teixeira.

83' Samo što se krenulo sa centra Borussija postiže još jedan gol preko Stindla i vodi 4:1, dok je u isto vrijeme Shakhtar postigao još jedan gol i sada je rezultat 4:2 za Real Madrid. Strijelac je bio Dentinho.

82' Sevilla postiže počasni gol protiv M'Gladbacha i sada je 3:1. Strijelac je bio Vitolo. PSG također postiže još jedan gol i sada vodi 5:0. Strijelac je bio Lucas.

78' Shakhtar ipak dolazi do počasnog gola protiv Reala. Strijelac iz penala je bio Alex Teixeira. Sada je 4:1

70' Real nastavlja rešetati mrežu Shakhtara. Sada je 4:0, a strijelac je bio ponovo Cristiano Ronaldo. Ovo je njegov 84 gol u Ligi prvaka.

69' PSG igra fenomenalno i preko Di Marie vodi protiv Malmea sa 4:0.

68' Borussija M'Gladbach je povisila prednost nad Sevillom i sada vodi 2:0, a strijelac drugog gola za domaći tim bio je Johnson.

66' Atletico Madrid povećava prednost protiv Galatasaraya i sad vodi 2:0, a strijelac je ponovo bio Griezmann.

53' Real rješava pitanje pobjednika i sad vodi 3:0 protiv domaćeg tima, a strijelac je bio Carvajal.

50' Zlatan Ibrahimović postiže treći gol protiv "svojih". PSG vodi 3:0. Istovremeno i Real Madrid dolazi do drugog gola i vodstva od 2:0, a strijelac je bio Luka Modrić

46' Počelo je drugo poluvrijeme na svim utakmicama koje se igraju večeras.

45' Kraj prvog poluvremena na svim utakmicama. Rezultati svih utakmica:

Atletico Madrid - Galatasaray 1:0

Juventus - Manchester City 1:0

Malme - PSG 0:2

Manchester United - PSV 0:0

Borussija M'Gladbach - Sevilla 1:0

Shakhtar - Real Madrid 0:1

44' Finiš prvog poluvremena na svim utakmicama. Malo golova je palo u dosadašnjem dijelu utakmica, svega šest.

29' Borussija iz M'Gladbacha je došla u vodstvo protiv Seville, pogodio je Xhaka.

18' Juventus dolazi do vodstva protiv Manchester Cityja, a strijela je bio Mario Mandžukić.

17' Real Madrid je dolazi do vodstva protiv Shakhtara, a strijelac je bio Cristiano Ronaldo.

15' PSG čini se rješava pitanje pobjednika u susretu protiv Malmea i sad vodi 2:0. Strijelac drugog gola bio je Di Maria.

13' Atletico Madrid poveo protiv Galatasaraya na Vicente Calderonu 1:0. Strijelac gola je bio Griezmann.

4' PSG je već došao u vodstvo protiv Malmea, a strijelac gola je bio Rabbiot.

2' Real Madrid umalo da povede. Ronaldo iz izgledne prilike nije uspio dovesti Kraljevski klub u vodstvo

1' Počele su sve utakmice večerašnjeg programa.

U okviru petog kola Lige prvaka večeras je na rasporedu šest utakmica najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu u grupama A, B, C i D.

U grupi A Real Madrid će u goste ekipi Shakhtara tražiti pobjedu i potvrdu plasmana u osminu finala. U drugoj utakmici ove grupe Malme će ugostiti PSG, kojeg predvodi Zlatan Ibrahimović.

U grupi B Manchester United će na Old Traffordu dočekati PSV i tražiti pobjedu kojom bi se plasirali u dalji tok takmičenja.

U drugoj utakmici ove grupe Wolfsburg je savladao CSKA u gostima rezultatom 2:0. Golove za Vukove su postigli autogol Akinfeev i Schurle.

U grupi C već je odigran jedan susret, u kojem su Astana i Benfica podijelili bodove.

U drugom susretu se sastaju Atletico Madrid i Galatasaray.

U grupi D jednom od najzanimljijih duela u Torinu viceprvak Evrope će dočekati ekipu Manchester Cityja. Stara dama mora još osvojiti samo bod kako bi i matematički osigurala plasman u osminu finala Lige prvaka.

Borussija iz M'Gladbacha će na svom terenu dočekati Sevillu u drugoj utakmici ove grupe.