NOVI REKORD NBA LIGE Nedodirljivih 16-0 Golden Statea na početku sezone

Nakon pobjede nad Los Angeles Lakersima

D. K.

25.11.2015

Ekipa Golden State Warriorsa postavila je sinoć novi rekord u historiji američko-kanadske NBA lige, nakon visoke pobjede nad Los Angeles Lakersima rezultatom 111:77.

Tako je tim Stephena Curryja prvi put u historiji ovog takmičenja uspio na početku sezone upisati 16 uzastopnih pobjeda.

Golden State nadmašio je dosadašnji rekord koji su držala dva tima: Washington Capitolsi iz sezone 1948-49. i Houston Rocketsi iz sezone 1993-94. U oba ova slučaja ekipe su upisale po 15 uzastopnih pobjeda.

Aktuelni šampioni NBA lige sinoć su deklasirali Lakerse sa visokih 34 poena razlike. Po četvrtinama je bilo 30:11, 24:27, 35:17 i 22:22.

Najbolji strijelac sinoć je bio prošlogodišnji MVP Steph Curry sa 24 poena. U ekipi Warriorsa 18 je dodao Green, a 13 Barbosa. Kod deklasiranih Lakersa razočarao je Kobe Bryant koji je za nešto manje od 25 minuta provedenih na parketu upisao samo 4 poena. Trojica igrača imali su istovjetan učinak sa po 10 postignutih poena: Randle, Williams i Nance Jr.

Nakon sinoćnje utakmice, Golden State Warriors, kao što smo i rekli, imaju savršen omjer od 16-0, dok i Los Angeles Lakersi vjerovatno pišu historiju, ali onu u negativnom smislu. U 14 odigranih susreta upisali su samo 2 pobjede i čak 12 poraza.