EURO OSTAJE SAN Nemoćni Zmajevi zasluženo izgubili od Irske!

Revanš utakmica baraža

N. KUSTURA

16.11.2015

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela plasirati na Evropsko prvenstvo nakon zasluženog poraza protiv Irske u Dablinu.

Večerašnji revanš susret baraža okončan je pobjedom domaćina 2:0 koji je nakon zeničkih 1:1, rutinski osigurao nastup na kontinentalnoj smotri najboljih nacionalnih timova.

Izabranici Mehmeda Baždarevića izgledali su očajno u odbrani i nemoćni u napadu pa je pobjeda Irske bila čista kao suza.

Strpljiva igra domaćina Ircima je donijela rezultat kada je Medunjanin bez ikakve potrebe umjesto naprijed loptu izbacio u aut nakon čega su Irci napali po desnoj strani. Ervin Zukanović slabo reagira, lopta ga pogađa u ruku i sudija Kuipers svirao je sumnjivi penal. Siguran realizator bio je Jonathan Walters.

Dvadeset minuta prije kraja utakmice sve je bilo gotovo. Spahić je napravio jednu od večerašnjih bezbroj nepotrebnih prekršaja. Odlični Brady je centrirao, Ognjen Vranješ slabo reagirao, a Walters iskusno pogodio za 2:0 i konačno slavlje Iraca.

Na "Avazovom" portalu mogli ste pratiti uživo tekstualni prenos utakmice Irska - Bosna i Hercegovina

_______________________________________________________________________________________________________________

90' minut Završena je utakmica. Irska je golovima Waltersa pobijedila BiH sa 2:0 i plasirala se na EURO u Francuskoj naredne godine.

90' minut Đurić i Džeko su zaradili žute kartone.

90' minut Igrat će se još tri minute.

90' minut U igru je ušao O'Shea umjesto Whelana.

87' minut Ponovo gužva u šesnaestercu. Pjanić je izveo šesti korner za našu reprezentaciju ali je na kraju Randolph uspio doći do lopte prije svih.

85' minut Pjanić je izveo još jedan bezuspješan korner.

84' minut Long je dobio žuti karton.

80' minut Posljednja izmjena u našoj selekciji. Umjesto Lulića u igru je ušao Vedad Ibišević.

78' minut Lulićev šut je izblokiran te je lopta otišla u korner. Ipak, nakon Pjanićevog centaršuta nije bilo promjene rezultata.

70. minut Gol. Irska je preko Waltersa udvostručila prednost. Nakon centaršuta Bradyja pogriješio je Vranješ što je iskoristio Walters i matirao Begovića.

69' minut Druga izmjena u redovima Zmajeva. Umjesto Medunjanina u igru je ušao Milan Đurić.

66' minut Treći korner za Irce kojeg je izveo večeras odlični Brady.

58' minut McClean je dobio žuti karton nakon starta nad Vranješom.

55' minut Dvostruka izmjena u irskoj reprezentaciji. McClean je ušao umjesto Hoolahana, a Long umjesto Murphyja.

54' minut Odličan prodor Višće, ali se Lulić nije snašao u samom srcu šesnaesterca.

49' minut Poslije dobrog centaršuta Medunjanina lopta završava u korneru.

o-neal-mesa

46' minut Izmjena u našoj reprezentaciji. Umjesto Edina Cocalića u igru je ušao Muhamed Bešić.

46' minut Počelo je drugo poluvrijeme.

45' minut Irska je imala dva kornera, dok smo mi izveli jedan. Omjer udaraca prema golu je izjednačen (3:3). Posjed je na našoj strani (59:41).

screenshot-5

45' minut Gotovo je prvo poluvrijeme. Irska preko Waltersa vodi protiv Zmajeva sa 1:0. Nadamo se da će naša reprezentacija dosta hrabrije i ofanzivnije igrati drugo poluvrijeme.

45' minut Sudija je produžio prvo poluvrijeme za jedan minut.

40' minut Dva napada na obje strane, ali su centaršutevi završavali u rukama Randolpha i Begovića.

2305707-w1

35' minut Novi problemi pred našim golom nakon što je Begović pri ispucavanju pogodio Waltersa. Na svu sreću stigao je prije njega do lopte.

30' minut Naši navijači ne gube nadu i poručuju "hoćemo pobjedu".

24' minut Gol. Walters je matira Begovića. Irska vodi sa 1:0.

23' minut Zbog prigovora Senad Lulić dobiva žuti karton.

23' minut Nakon igranja Zukanovića rukom u šesnaestercu sudija Kuipers je dosudio penal za Irsku.

20' minut Prvi žuti karton na utakmici je zaradio Emir Spahić.

spahic-u-duelu

15' minut Novi korner za Irsku, opet nakon prodora Bradyja. Međutim, naša odbrana je sigurna.

13' minut Nakon gužve u šesnaestercu Pjanić je izborio prvi korner za našu reprezentaciju.

9' minut Korner za Irsku nakon intervencije Begovića poslije udarca Bradyja.

5' minut Ništa se ne dešava u prvih pet minuta utakmica. Igra se uglavnom na sredini terena.

1' minut Počela je utakmica. SRETNO ZMAJEVI!

_______________________________________

20:44 Minuta šutnje za žrtve masakra u Parizu.

20:40 Intonirane su himne obje reprezentacije. Sve je spremno za početak utakmice.

20:35 Kapacitet stadiona Aviva iznosi 50.000 gledalaca, a Zmajeve će sa tribina bodriti oko 3.000 bh. navijača.

20:30 Još 15 minuta do početka utakmice. Naši fudbaleri se zagrijavaju pred ovaj važan susret.

2305685-w1

20:20 "Igrat ćemo opreznije na otvaranju meča. U početni sastav smo stavili nekoliko svježih igrača, iako je i dalje jedna od opcija uvođenje Ibiševića", izjavio je selektor Mehmed Baždarević tokom javljanja sa Aviva stadiona.

20:15 Pravdu na večerašnjem susretu dijelit će sudijska petorka iz Holandije predvođena Bjornom Kuipersom kojem će asistirati Sander van Roekel i Erwin Zeinstra. Sudije iza gola će biti Pol van Boekel i Richard Liesveld, a četvrti sudija je Charles Schaap.

20:10 Večerašnja utakmica je drugi uzastopni baraž za evropska prvenstva i nama i Ircima. Podsjetimo, mi smo poraženi od Portugala, dok su Irci prošli protiv Estonije.

20:00 Naši navijači su optimisti pred večerašnji duel. Tako porodica Mulavdić predviđa pobjedu naše reprezentacije od 2:1, a da će strijelci biti Pjanić i Džeko.

19:55 Stadion se polako puni. Sudeći prema interesovanju navijača za kupovinu ulaznica, posjeta će biti zaista velika.

19:50 Na klupi Zmajeva su Burić, Šehić, Bičakčić, Šunjić, Bešić, Sušić, Hajrović, Hadžić, Salihović, Ibišević, Hodžić i Đurić. Na klupi Irske su ostali Forde, Henderson, Wilson, O'Shea, Christie, ward, McGeady, McClean, Gibson, Arter, Long i Keane.

dzeko-dolazak

19:45 Poznati su i sastavi za večerašnju utakmicu. Selektor Mehmed Baždarević tako će na teren izvesti Begovića, Spahića, Kolašinca, Vranješa, Lulića, Zukanovića, Cocalića, Medunjanina, Pjanića, Višću i Džeku.

Za Irsku će početi Randolph, Coleman, Keogh, Clark, Brady, Whelan, McCarthy, Hendrick, Hoolahan, Walters i Murphy.

19:45 Za tačno sat vremena počinje revanš susret baraža za Evropsko prvenstvo koji će fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrati u Dablinu protiv Republike Irske. Prvi duel na Bilinom polju završen je bez pobjednika – 1:1, tako da će odluka o putniku na EURO u Francusku pasti na Aviva stadionu.

Za prolaz na Evropsko prvenstvo Zmajevima je potrebna pobjeda ili svaki remi uz najmanje dva postignuta pogotka. Za produžetke je dovoljna i kopija zeničkih 1:1.

Naši fudbaleri stigli su na stadion i očekuje se da ubrzo izađu na zagrijavanje za najvažniju utakmicu kvalifikacija.