RUKOMET Zmajevi nisu uspjeli savladati Litvaniju u dramatičnoj završnici

Litvanija - BiH 27:27

A.U.

8.11.2015

Bosna i Hercegovina je remizirala je sa Litvanijom rezultatom 27:27 u utakmici sa dramatičnom završnicom. Prvo poluvrijeme igrali smo sigurno i uvijek vodili sa jednim ili dva gola prednosti. U nastavku stižemo i do četiri razlike, ali desetak minuta prije kraja upadamo u krizu i dozvoljavamo Litvancima da se vrate u susret, a kasnije i povedu.

U 58. minuti Litvanci pogađaju stativu, dok Truchanovicius dobiva dvije minute na drugoj strani. Naš napad rezultirao je golom Perića, no Petreikis poravnava. Selektor Marković je tražio time out 15 sekundi prije kraja utakmice, a iz isplaniranog napada nije uspio pogoditi Panić. Loptu je uzeo Burić i ubacio je u mrežu, ali sudije su pokazale da je gol postignut nakon zvuka sirene.

Kraj

60' - Ništa, promašaj Panića.

59' - Sjajan gol Litvanaca, Petreikis je pogodio, imamo napad sa igračem više za pobjedu.

58' - Perić postiže gol!

58' - Stativu pogađaju Litvanci, prilika za BiH da dođemo do prednosti. Truchanovicius dobiva dvije minute!

56' - Izjednačili smo, Prce je preuzeo odgovornost.

54' - Prce pogađa.

54' - Sada i iz kontre pogađa Litvanija.

52' - Tarabochia pogađa, uzvraćaju domaćini.

51' - Prvi put vodi Litvanija nakon 1:0 sa početka utakmice.

49' - Prce pogađa sa sedam metara, uzvraćaju i Litvanci.

48' - Sedam metara za Litvaniju. Burić je odbranio, ali Pleta iz popravnog pogađa.

47' - Litvanci pogađaju iz kontre.

47' - Lijep gol Dumciusa uz novo isključenje za našu ekipu, Tarabochija će odmoriti.

46' - Prce pogađa iz sedmerca.

45' - Treće isključenje Grosasu, Perić pogađa.

45' - Isključenje za Vranješa, gol za Litvaniju.

43' - Sjajan gol Tarabochije.

42' - Sjajan gol Ovčine. Pogađaju i Litvanci na drugo strnai.

39' - Litvanci postižu gol uz dvije minute za Terzića.

38' - Ovčina postiže gol, držimo tri gola prednosti.

37' - Opet Grosas.

36' - Malinović ekspresno uzvraća iz teške pozicije.

36' - Grosas siguran iz sedmerca.

34' - Dobar gol Dumciusa.

33' - Postižemo gol sa pola centra, prvi prvi put imamo četiri gola razlike.

32' - Ovčina pogađa.

31' - Susret je nastavljen. Litvanci odmah dobivaju dvije minute.

Kraj prvog poluremena

28' - Malinović pogađa iz teške pozicije, uzvraća i protivnik.

27' - Dvije minute za Burića.

26' - Litvanci postižu novi gol, ali na drugoj strani precizan je i Panić.

25' - Smanjuje domaćine preko Babarskasa.

25' - Dvije minute za Litvaniju, a onda Zulfić postiže gol.

23' - Gol Malinovića.

22' - Petreikis potsiže gol za Litvance.

21' - Panić postiže gol iz kontre.

20' - Pogađaju i Litvanci, ali Karačić uzvraća.

19 ' - Panić postiže gol iz lijepe akcije.

18' - Zulfić pogađa ali uz prestup. Ostaje 7:7.

15' - Prce iz sedmerca, ali ponovo Babarskas poravnava.

13' - Karačić pogađa, uzvraća Babarskas.

12' - Babarskas pogađa iz kontre. Rezultat je 5:5.

12' - Prce pogađa prečku iz sedmerca.

12' - Sedam metara zbog prekršaja nad Burićem i dvije minute za Litvaniju.

12' - Dva brza gola Litvanije.

10' - Karačić nas dovodi na tri gola prednosti.

7' - Vraneš pogađa iz kontre, uzvraćaju i domaćini.

6' - Malinović pogađa, ali Litvanci uzvraćaju.

3' - Vodimo! Burić je pogodio, a potom i uzimamo loptu nakon odbrane Benjamina Burića.

2' - Prce odmah poravnava.

1' - Susret je počeo. Prvi napad za Litvaniju koja je povela sa 1:0. .

16:50 - U toku je predstavljanje igrača, nakon čega će biti intonirane himne.

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine od 17 sati igra utakmicu drugog kola Grupe 1 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj 2017. godine.

Zmajevi gostuju u Litvaniji osokoljeni pobjedom nad Slovačkom od 29:25. Litvanci su predhodno savladali Kosovo u gostima sa 30:26. U prvoj utakmici drugog kola naše grupe Slovačka je jučer deklasirala Kosovo sa 38:20.

Podsjetimo, prvoplasirana ekipa grupe igrat će baraž za Svjetsko prvenstvo.