BIH NA NOGAMA Zmajevi pobijedili Kipar i plasirali se u baraž!

Odlučujuća kvalifikaciona utakmica za EURO 2016.

N. KUSTURA

13.10.2015

Reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je plasman u baraž za Evropsko prvenstvo koje se igra sljedeće godine u Francuskoj.

Večeras su Zmajevi u posljednjoj utakmici grupne faze kvalifikacija savladali Kipar u Nikoziji rezultatom 3:2.

Strijelci za našu reprezentaciju bili su Haris Medunjanin dva puta i Milan Đurić, dok su za Kiprane pogađali Charalambides i Mytidis.

_______________________________________________________________________________________________________

Na "Avazovom" portalu mogli ste uživo tekstualno pratiti prijenos utakmice sa Kipra!

90' minut SVE JE GOTOVO! BOSNA I HERCEGOVINA SE PLASIRALA U BARAŽ!

90' minut Četiri minute sudijske nadoknade.

89' minut Finiš utakmice. I dalje vodimo sa 3:2.

85' minut Pjanić napušta teren, a mijenja ga Salihović.

81' minut Žuti karton i za Mensura Mudjžu.

79' minut Bičakčić u igri umjesto Višće.

76' minut Aloneftis je zamijenio povrijeđenog Labana. U međuvremenu Belgija je povela sa 2:0 protiv Izraela.

76' minut Na korak smo od baraža. Ipak, ne smijemo se još opuštati.

71' minut Velika prilika za Kipar. U posljednjem trenutku spašava Šunjić.

69' minut Strijelac trećeg gola za Zmajeve dobio je žuti karton.

66' minut GOOOOOL! Ponovo vodimo na Kipru. Nebeski skok Milana Đurića za 3:2.

64' minut Odlične vijesti dolaze iz Belgije. Mertens je pogodio za 1:0, tako da našoj reprezentaciji sada odgovara i jedan bod.

60. minut U Belgiji je i dalje 0:0, iako su domaći Izraelcima uputili već 15 udaraca prema golu.

60. minut Prva izmjena na današnjoj utakmici. Umjesto Zukanovića ulazi Milan Đurić.

57. minut Prvo griješi Zukanović, ali smo ponovo uzeli loptu. Na drugoj strani Višća uspijeva izboriti korner.

51. minut Asmir Begović je malo odugovlačio i sada je dobio žuti karton.

49. minut Miralem Pjanić iz daljine šutira iz slobodnjaka, ali lopta ide preko gola Kiprana.

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme.

screenshot-2

Stanje na tabeli u našoj grupi nakon prvih 45 minuta

45' minut Gotovo je i prvo poluvrijeme na utakmici u Nikoziji. Gledali smo sjajnih 45 minuta, a rezultat je 2:2.

45' minut Okončano je prvo poluvrijeme utakmice Belgija-Izrael. Rezultat je onaj sa početka susret - 0:0.

45' minut GOOOOOOOOOOL. Medunjanin opet pogađa nakon sjajnog centaršuta Senada Lulića. Kakva sjajna utakmica.

41' minut Ponovo gol za Kipar. Sada je 2:1 za domaćina. Strijelac je Mytidis.

36' minut Nakon starta nad Ibiševićem, Nikolaou je dobio žuti karton.

32' minut Gol. Kipar je izjednačio. Strijelac je Charalambides nakon greške Asmira Begovića.

26' minut Velika šansa za Kipar. Lopta je ispala Begoviću, ali Kiprani nas nisu kaznili.

25' minut Ibišević je izašao sam pred gol Kipra, sjajno šutira, ali pogađa stativu.

23' minut Nakon prodora Višće po desnoj strani, lopta je došla do Pjanića na vrhu šesnaesterca, ali je šutirao preko gola.

18' minut Kiprani imali dva kornera, no bez opasnosti po gol Begovića.

13' minut GOOOOOOL! Eurogol Medunjanina! Vodimo 1:0!

10' minut Igra se uglavnom na sredini terena, bez ijednog ozbiljnijeg pokušaja do sada na utakmici.

4' minut Dossa Junior je ostao ležati na zemlji nakon duela sa Vedadom Ibiševićem. Doktori mu ukazuju pomoć.

1' minut Počela je utakmica. SRETNO ZMAJEVI!

___________________________________________________________________

20:40 Fudbaleri su izašli na teren stadiona u Nikoziji i uslijedilo je intoniranje himni.

20:35 Uslijedili su veliki zvižduci tokom čitanja imena naših fudbalera. Zmajeve će sa tribina bodriti oko 200 vjernih navijača.

20:15 Naši fudbaleri su izašli na zagrijavanje pred večerašnji meč sa Kiprom.

20:00 Fudbaleri Bosne i Hercegovine nakratko su izašli na zeleni teren stadiona kako bi osjetili atmosferu prije početka večerašnje utakmice.

19:55 Velikih iznenađenja u sastavu Zmajeva nema. Fudbaler Rome Edin Džeko ipak neće igrati od prve minute. On je svoje mjesto zauzeo na klupi. Sastav za koji se odlučio Meša Baždarević je Begović, Spahić, Šunjić, Zukanović, Mujdža, Vranješ, Medunjanin, Pjanić, Višća, Lulić i Ibišević. Za Kipar će nastupati Giorgialides, Dossa Junior, Demetriou,  Antoniades, Laifis, Charalambides, Makridis, Laban, Efrem i Nikolaou.

screenshot-1

19:50 Računica je jasna. Sve je u našim rukama. Pobjedom smo sigurno u baražu, a u nekim varijantama, odgovarao bi nam i remi. Naime, BiH trenutno drži treće mjesto sa 14 osvojenih bodova, prati je Izrael s 13, dok naredni protivnik zauzima peto mjesto sa 12 bodova. Zmajevima bi i uz remi mogli u baraž, ali bi u tom slučaju morali čekati rezultat iz Belgije gdje rasterećeni domaćin dočekuje motivirani Izrael. Gostima samo pobjeda daje šanse za konačan uspjeh, ali tek u slučaju da naši ne pobjede na Kipru.

19:45 Za tačno sat vremena očekuje nas odlučujuća kvalifikaciona utakmica između reprezentacije Bosne i Hercegovine i Kipra. Zmajeve večeras očekuje 22.000 domaćih fanatičnih navijača koji iščekuju prvi plasman kiparske ekipe u baraž.