BIH - VELS 2:0 Korak smo bliže baražu, Izrael izgubio od Kipra

Velika pobjeda Zmajeva

A. U.

10.10.2015

Bosna i Hercegovina je savladala Vels sa 2:0 u ključnoj utakmici kvalifikacija za EURO naredne godine.

Nije to bila utakmica previše lijepa za oko, naročito u prvom poluvremenu. Jedinu šansu u tom dijelu igre imali smo preko Višće u 9. minuti, da bi pred kraj poluvremena i gosti bili u prilici Ramseya.

U 61. minuti ulazi Milan Đurić koji u 71. pogađa nakon centaršuta Pjanića sa pola centra. U 90. minuti korner sa desne strane za našu reprezentaciju, Ibišević je skrenuo loptu do Đurića koji je vraća nazad, da bi napadač Herthe pogodio za 2:0 i veliku pobjedu Zmajeva.

Izrael je poražen od Kipra rezultatom 1:2, čime su Kiprani i sebi i nama učinili veliku uslugu. Za tri dana igramo protiv te ekipe, te bi pobjedom osigurali plasman u baraž gdje možemo otići čak i u slučaju remija na Kipru, ali pod uslovom da Izrael ne pobijedi Belgiju.

KRAJ

90' - Ibišević je skrenuo loptu nakon kornera, Đurić je vratio a napadač Herthe pospremio u mrežu! Izrael gubi sa 1:2, ako ovako ostane, sve je u našim rukama!

90' - GOOOOOOOOOL! Ibišević!

89' - Bičakčić ulazi, izlazi Hadžić.

89' - Pjanić je lukavo pokušao lobovati golmana gostiju sa velike distance, bit će korner za našu reprezentaciju.

88' - Begović hvata loptu, Velšani su pokušali glavom.

87' - Izblokiran šut Balea, korner za goste.

86' - Pokušaj Velšana ide pored gola.

85' - I Šunjiću žuti karton. Nije baš najjasnije zbog čega, ali vjerovatno zbog odugovlačenja. Odmah i žuti karton Begoviću iz istog razloga.

84' - Tayloru žuti karton zbog prigovora.

81' - Bale šutira pored gola.

Demetriou pogađa u 80. minuti za novo vodstvo Kipra koje nama itekako odgovara.

79' - Salihović šutira preko gola.

Izrael je poravnao protiv Kipra, Bitton je pogodio

76' - Begović hvata loptu nakon kornera.

71' - Pjanić je centrirao, a visoki Đurić sjajno matirao Hennesseya! Baždarević je pogodio sa izmjenom!

71' - GOOOOOOOOOL! Đurić pogađa!

Posted by nogolopta.com on Saturday, October 10, 2015

70' - Hennessey hvata centaršut Mujdže.

64' - Sviran prekršaj Ibiševića u napadu.

62' - Edin Džeko se sprema da uđe u igru, a navijači uzvikuju njegovo ime.

60' - Edin Višća izlazi iz igre, ulazi Milan Đurić. Sada ćemo igrati bez desnog krila, osim u slučaju da se Ibišević povuče na desnu stranu.

Kipar vodi od 58. minute golom Dosse u gostima protiv Izraela.

Izrael i Kipar i dalje igraju 0:0.

56' - Kakva šansa za Balea! Šutirao je pored lijeve stative.

55' - Naši igrači su dosta borbeniji u drugom poluvremenu.

48' - Izblokiran pokušaj centaršuta Pjanića.

45' - Izmjena u našoj reprezentaciji. Spahić izlazi, Cocalić će u igru. Spahić je u prvom poluvremenu zaradio žuti karton, pa je selektor Baždarević vjerovatno mijenjao iz bojazni od crvenog.

45' - Susret je nastavljen.

21:46 - Očekuje se početak drugog poluvremena. Zmajevi će morati igrati bolje ako želimo doći do pobjede, pošto u prvom poluvremenu nije bilo više šansi na obje strane. Ostao je utisak da moraju puno više trčati, oslobađati se svojih čuvara na sredini terena kako bi mogli organizovati opasniju akciju.

Kraj prvog poluvremena

45' - Kakva šansa za Vels. Ramsey je bio u dobroj šansi, previše driblao, a onda je sviran faul u napadu jednom od igrača gostiju. Za svaki slučaj, sjajni Begović je uhvatio loptu.

42' - Žuti karton Spahiću zbog prekršaja nad Baleom. Skraćeni korner za Velšane. Salihović je izbacio loptu u aut nakon slobodnjaka.

39' - Dobar start Zukanovića nad Baleom. Digao je tihu zeničku publiku na noge, ne računajući BH Fanaticose koji navijaju od prve minute.

33' - Slobodan udarac za Vels sa oko 35-ak metara. Begović je siguran!

32' - Dobar prodor Lulića, ali lopta ne dolazi do Ibiševića. Šteta.

27' - Opasan napad Velsa, no niko nije natrčao na centaršut Balea.

24' - Salihović je pritisnuo Allena koji je bio primoran izbaciti loptu u aut.

21' - Višća ubacuje, Velšani izbijaju u aut.

21' - Bez većih uzbuđenja u posljednjim minutama.

13' - Ramsey je pokušao iznenaditi Begovića iz slobodnog udarca sa velike distance. Srećom, lopta ide pored gola.

12' - Kontrolišemo igru u prvih desetak minuta.

9' - Kakva šansa za Našu reprezentaciju, Višća je iz dobre pozicije šutirao pored gola.

7' - Centaršut Mujdže previsok za Ibiševića.

3' - Dobar prodor Višće, Velšani izbacuju, a onda polukontra Balea. Dobro se završilo po našu odbranu.

1' - Susret je počeo. Sretno Zmajevi!

bosna-vels-intoniranje-himni

Tokom intoniranja himni

20:45 - Utakmica treba početi svakog trenutka. Ukoliko Vels izbori i bod, to će biti prvi put da se kvalifikuju na veliko takmičenje nakon 59 godina. Ipak, ne dajmo da to bude večeras, neka to urade u narednoj utakmici.

20:42 - U toku je intoniranje himni. Najprije himna gostiju.

20:40 - Naši navijači prije utakmice.

gettyimages-492162888

20:38 - "Ovo je teško mjesto za igrati utakmicu, a oni nam neće ništa olakšati", rekao je selektor Velsa Cris Colleman prije utakmice.

20:35 - Očekuje izlazak igrača na teren, intoniranje himni i početak utakmice.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine mora slaviti u večerašnjoj utakmici sa Velsom kako bi zadržali šanse za plasman u baraž za EURO u Francuskoj naredne godine.

Od prve minute u našoj reprezentaciji neće igrati kapiten Edin Džeko koji je povrijeđen, no moguć je njegov ulazak u igru u drugom poluvremenu, ukoliko za to bude potrebe.

Poznati su sastavi ekipa:

BiH: Begović, Mujdža, Šunjić, Spahić, Zukanović. Salihović, Hadžić, Pjanić, Lulić, Višća, Ibišević

Vels: Hennessey, Gunter, Taylor, Richards, Davies, A.Williams, Allen, Ramsey, Bale, Ledley, Robson-Kanu