KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016 Portugal ide direktno, Poljska i Irska u zadnjem kolu igraju za drugo mjesto

Širom Evrope igrane utakmice kvalifikacija

A.U.

8.10.2015

Večeras su širom Evrope igrane utakmice sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

Važnu pobjedu kojom je osigurao prvo mjesto izborio je Portugal nad Danskom. Jedini gol na tom susretu postigao je Moutinho u 66. minuti.

Iznenadila je Irska koja je golom Longa u 70. minuti savladala Njemačku, čime je osigurala treće mjesto, te se se po broju bodova sa drugoplasiranom Poljskom. Direktan putnik na EURO iz ove grupe bit će odlučen u nedjelju kada se sastaju ove dvije ekipe.

Škotska i Poljska remizirale su rezultatom 2:2. Lewandowski je goste doveo u vodstvo u 3., Ritchie poravnao u 45. minuti, da bi Fletcher u 62. preokrenuo. Bod Poljskoj donosi Lewandowski  u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.