Košarkašice Čelika u finišu susreta do željene pobjede protiv Trešnjevke 2009

Prva ovosezonska utakmica Međunarodne ženske regionalne lige

D. Pa.

7.10.2015

U Gradskoj areni Zenica večeras je odigrana prva ovosezonska utakmica Međunarodne ženske regionalne lige, u kojoj su košarkašice "Čelika" u samom finišu slavile protiv "Trešnjevke 2009" rezultatom 60:59.

Podsjetimo, zeničke košarkašice tokom ljeta doživjele su dosta promjena u igračkom kadru, ali su najavili kako u predstojećoj sezoni žele biti dostojan protivnik svim ekipama.

Iako su do pobjede koja im je bila imperativ u ovom susretu došle u posljednjoj minuti susreta, košarkašice Trešnjevke iz Zagreba odličnom igrom zadale su pravu glavobolju domaćoj ekipi te su od 1. do 40. minuta susreta bile u rezultatskoj prednosti.

U prvoj ovosezonskoj utakmici najbolje se kod Čelika istakla Mitrašinović sa postignutih 16, Popović, Kapor i Iriškić sa 11 poena, dok je kod Trešnjevke najviše poena postigla Skara i to 17.