BIH NA KROVU EVROPE Deveti put prvaci Starog kontinenta u sjedećoj odbojci

Deklasirana i Njemačka sa 3:0 u setovima

A.U.

7.10.2015

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci u finalu Evropskog prvenstva savladala je Njemačku sa 3:0 u setovima (22:25,19:25 i 23:25).

Nijemci su se dobro držali, ali su zlatni momci bili odlični i u posljednjem setu iskoristili devetu meč loptu za pobjedu i novu zlatnu medalju.

Naši zlatni odbojkaši odbranili su titulu Evropskog prvaka i to po deveti put uzastopno.

Meč su odigrali sjajno i protivnik nije imao šanse, baš kao što je to bio slučaj u predhodnim mečevima kada smo bez problema slavili protiv Mađarske, Holandije, Srbije, Poljske i Ukrajine. U svim ovim mečevima naši odbojkaši nisu izgubili nijedan set.

Članovi zlatne ekipe su: Sabahudin Delalić (kapiten), Dževad Hamzić, Asim Medić, Safet Alibašić, Beniz Kadrić, Ermin Jusufović, Muhamed Kapetanović, Nizam Čančar, Ismet Godinjak, Adnan Manko, Mirzet Duran i Adnan Kešmer.