ŠPANSKA PRIMERA Remi Atletica i Real Madrida

Konačan rezultat na stadionu "Vicente Calderon" bio je 1:1

Fena

4.10.2015

U madridskom derbiju Atletico i Real podijelili su bodove odigravši večeras na stadionu "Vicente Calderon" 1:1.

Gosti su poveli preko Benzeme već u 9. minuti. U 22. Atletico je imao priliku za izjednačenje iz jedanaesterca, ali je vratar Navas sjajno odbranio Griezmannov šut.

Ipak, pred kraj susreta, u 83. minuti, Vietto je pogodio za 1:1, a Real za bod može biti zahvalan Navasu koji je u sudačkoj nadokandi fantastično skinuo Jacksonov šut.

Atlético Madrid 1 - 1 Real Madrid # All Goals

Posted by Sheva+ HD on 4. oktobar 2015

Zahavaljujući ovakvom raspletu na vrhu ljestvice ostao je Villarreal, koji je ranije u nedjelju poražen na gostovanju kod Levantea rezultatom 1:0. Bila je to prva pobjeda Levantea u sezoni i prvi poraz Villarreala, koji je unatoč tome nakon sedam odigranih kola vodeća momčad Primere sa 16 bodova.

Real Madrid, Celta Vigo i Barcelona skupili su po 15 bodova.

U ostalim nedjeljnim susretima španjolskog prvenstva Athletic Bilbao je na svom terenu svladao Valenciju rezultatom 3:1, dok je Real Betis s gostovanja kod Rayo Vallecana odnio tri boda zahvaljujući pobjedi 2:0.