MALI PRINC BRILJIRAO Gol i asistencija Pjanića za pobjedu Rome u Palermu

Bh. reprezentativac u sve boljoj formi

(Am.K.)

4.10.2015

Bosanskohercegovački veznjak Miralem Pjanić igra u sve boljoj formi, što svakako raduje selektora BiH Mehmeda Baždarevića. Njegova Roma danas je na gostovanju u Palermu slavila sa 4:2, a Mali princ postigao je gol i zabilježio asistenciju.

Pjanić je već u drugoj minuti odigrao dupli pas sa Florenzijem i bez problema matirao domaćeg golmana. Dvanaest minuta kasnije, dva igrača su zamijenila uloge. Pjanić je tada asistirao, a odlični Florenzi postigao je pogodak.

Rezultat nakon prvih 45 minuta bio je 3:0 za Romu, a treći pogodak za goste djelo je Gervinha iz 28. minute.

U nastavku su viđena još tri gola, od kojih su domaćini postigli dva, a gosti jedan.

Gilardino je u 58. minuti smanjio na 1:3, da bi u prvoj minuti sudijske nadoknade bilo i 2:3. Za domaćine je bio precizan Gonzalez. Međutim, tačku na "i" četvrtim golom Rome postavlja Gervinho u drugoj minuti sudijske nadoknade.