LIGA PRVAKA Preokret Uniteda, Juve slavio protiv Seville, Ronaldo za historiju

Drugo kolo najelitnijeg klupskog takmičenja

A. TIRO

30.9.2015

Večeras je odigrano još sedam utakmica Lige prvaka u grupama A, B, C i D.

U grupi A favoriti su opravdali tu ulogu. Ekipa Reala je slavila u Švedskoj protiv Malmea, a golove je postigao Ronaldo.

U drugoj utakmici ove grupe PSG je na gostovanju protiv Shakhtara slavio ubjedljivo sa 3:0. Golove su redom postizali
Aurier, Luiz i Ibrahimović.

U grupi B Manchester United je nakon preokreta došao do pobjede protiv Wolfsburga. Gosti su poveli preko Calguirija, a preokret Unitedu su donijeli Mata i Smalling.

U drugoj utakmici ove grupe CSKA je slavio protiv PSV-a rezultatom 3:2. Golove za domaće su postizali Musa i dva puta Doumbia, dok je dvostruki strijelac za PSV bio Lestienne.

U grupi C se igrao derbi susret između Atletico Madrida i Benfice, a na kraju su gosti odnijeli sva tri boda. Domaći su poveli preko Corree, ali Benfica golovima Gaitana i Guedesa dolazi do vrijedne pobjede.

I konačno u grupi D Juventus je na svojoj Juventus Areni dočekao Sevillu i ispratio je sa dva gola. Strijelci za Staru damu su bili Morata i Zaza.

U drugoj utakmici ove grupe Borussija je dočekala Manchester City i poražena rezultatom 2:1. Preokret za Građane su kreirali Christiansen autogolom i Aguero iz jedanaesterca.

Astana - Galatasaray 2:2

90' I Real Madrid završava posao u Švedskoj. Ronaldo drugim golom rješava sve dileme oko pobjednika u ovom susretu

90' Preokret Cityja protiv Borussije. Golom iz penala Građani dolaze do prednosti. Strijelac je bio Aguero.

89' PSG je krunisao sjajno večer ubjedljivom pobjedom u Ukrajini protiv Shakhtara. Sada je 3:0, a strijelac trećeg gola je bio Ibrahimović.

87' Juventus rješava pitanje pobjednika u večerašnjoj utakmici protiv Seville. Strijelac drugog gola za Staru damu je bio Zaza.

68' Prava drama u Moskvi. PSV se potpuno vraća u igru. Sada je 3:2 za domaći CSKA, a strijelac i drugog gola za goste iz Holandije je bio Lestienne.

65' Građani su uspjeli izjednačiti protiv M' Gladbacha. Strijelac je bio Otamendi, koji je tako postigao svoj prvijenac u dresu Cityja.

55' Agonija Manchester Cityja se nastavlja. Borussija je došla do vodstva 1:0, a strijelac je bio Stindl.

53' Preokret i na Old Traffordu. Nakon što je Wolfsburg vodio, sada Crveni đavoli imaju rezultat kojem su težili i sada vodd 2:1. Strijelac je bio Smalling.

51' Veliki preokret na Vicente Calderonu. Benfica sada vodi 2:1 protiv Atletica, a strijelac je bio Guedes.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na svim utakmicama koje se igraju večeras.

Završeno je prvo poluvrijeme na svim večerašnjim utakmicama.

41' Juventus konačno dolazi do vodstva protiv Seville. Strijelac je bio Alvaro Morata.

37' Na Vicente Calderonu Benfica je došla do izjednačenja protiv Atletico Madrida, a strijelac gola je bio Gaitan.

36' CSKA rješava pitanje pobjednika u utakmici protiv PSV-a. Sada domaći tim vodi 3:0, a strijelac iz jedanaesterca je bio ponovo Doumbia.

34' Manchester United dolazi do izjednačenja protiv Wolfsburga. Siguran sa 11 metara je bio Mata.

29' I Real Madrid je došao do vodstva protiv Malmea. Strijelac je bio Cristiano Ronaldo.

25' Prvaci Francuske su udvostručili svoju prednost protiv Shakhtara na 2:0. Strijelac je bio David Luiz.

24' Correa je pogodio za vodstvo Atletico Madrida protiv Benfice 1:0.

22' CSKA je udvostručio svoju prednost protiv PSV-a i zahvaljujući Doumbii sada vodi 2:0

8' U Moskvi je domaći CSKA došao do prednosti protiv PSV-a, a strijelac je bio Musa.

7' Prvak Francuske je također došao u vodstvo protiv Shakhtara 1:0, a strijelac je bio Aurier.

5' Već je pao prvi gol i to na Old Traffordu. Wolfsburg je poveo protiv domaćeg Uniteda 1:0, a strijelac je Caligiuri nakon sjajne akcije.

1' Počele su sve utakmice večerašnjeg programa Lige prvaka.

Večeras su na rasporedu utakmice drugog kola Lige prvaka u grupa A, B,C i D.

U prvoj utakmici koja je odigrana danas Astana i Galatasaray su odigrali svoj meč u Kazahstanu. Na kraju je rezultat bio 2:2.

Kuriozitet za ovaj susret jeste što su postignuta čak tri autogola.

Svakako jedan od najzanimljivijih susreta će biti igran u Torinu, gdje viceprvak Evrope, ekipa Juventusa dočekuje Sevillu.

U istoj grupi ekipa Borussije M' Gladbach će dočekati tim Manchester Cityja. Oba tima su poražena u prvoj utakmici.

Zanimljivo će biti također i u Madridu, tačnije na Vicente Calderonu, gdje domaći Atletico dočekuje Benficu.

Real Madrid će u goste Malmeu, dok će u istoj grupi Shakhtar dočekati PSG.

Manchester United će na Old Traffordu dočekati Wolfsburg i bit će pod imperativom pobjede, nakon što su poraženi u prvoj utakmici od PSV-a.