LIGA PRVAKA Goropadni Bayern, preokret Barce, porazi Arsenala, Chelseaja i Rome

Drugo kolo najelitnijeg klupskog takmičenja

A. TIRO

29.9.2015

Večeras je odigrano osam utakmica Lige prvaka u grupama E, F, G i H.

Sasvim sigurno veliko iznenađenje je poraz Arsenala od Olympiacosa u Londonu rezultatom 3:2. U drugom susretu ove grupe Bayern je očekivano demolirao Dinamo iz Zagreba, a na kraju je bilo 5:0. Tri gola je postigao Robert Lewandowski. Zanimljivo u ovoj grupi prvi je Bayern, dok je bez bodova u ovoj grupi Arsenal.

Aktuelni prvak Evrope Barcelona je do pobjede došla u samom finišu susreta protiv odličnog Bayera iz Leverkusena. Na kraju je bilo 2:1 za Barcu, a preokret su kreirali golovima Sergi Roberta i Suareza. U drugoj utakmici u ovoj grupi Pjanićeva Roma je poražena od Batea rezultatom 3:2. Naš reprezentativac je odigrao svih 90. minuta.

Porto je zabilježio sasvim zaslužen trijumf nad Chelseajam rezultatom 2:1, a po prikazanim prilikama moglo je biti i gore po tim Josea Mourinha. Begović i pored toga što je primio dva gola, bio je sjajan i zabilježio nekoliko odličnih odbrana. U drugom susretu ove grupe Dynamo Kiev je slavio u Izraelu protiv Maccabija rezultatom 2:0.

Valencia je došla do vrijedne pobjede na Gerlandu protiv Lyona 1:0, a strijelac sjajnog gola je bio Feghuouli, dok je u drugoj utakmici ove grupe Zenit na domaćem terenu savladao Gent.

4. Lyon 1

83' Roma dolazi do drugog gola u Bjelorusiji. Sada Bate Borisov vodi 3:2, a strijelac je bio Torosidis.

82' Ekspresan preokret aktuelnog prvaka Evrope. Barca sada vodi 2:1, a strijelac je Suarez.

80' Barcelona konačno dolazi do izjednačenja, a strijelac je Sergi Roberto.

68' Svega minutu je trajala radost navijača Arsenala zbog izjednačenja. Olympiacos ponovo vodi, ovaj put 3:2 u Londonu, a strijelac je Finnbogason.

67' Zenit je došao ponovo do vodstva protiv Genta i sada vodi 2:1, a i Arsenal dolazi do izjednačenja protiv Olympiacosa i sada je 2:2. Strijelac je bio Sanchez.

66' Roma smanjuje prednost Bate Borisova. Sada je 3:1, a strijelac je bio Gervinho

55' Bayern nemilosrdnu nastavlja da rešeta mrežu Dinama i sada vodi 5:0. Hat trick je postigao Lewandowski. Istovremeno i Gent je došao do izjednačenja protiv Zenita.

52' Ponovo vodi Porto. Maicon je strijelac za prednost od 2:1

51' Dynamo Kiev je povećao svoju prednost protiv Maccabija i sada vodi 2:0 u Tel Avivu. Strijelac je Moraes

46' Počela je drugo poluvrijeme na večerašnjim utakmicama. Zasad nema promjena rezultata

Završeno je prvo poluvrijeme na svih osam utakmica večerašnjeg programa.

45' Chelsea ipak dolazi do poravnanja u prvom poluvremenu, a strijelac iz slobodnjaka je bio Willian.

43' Gol i na Gerlandu. Valencija je golom Feghulija došla u vodstvo od 1:0.

40' Ponovo šok za navijače Arsenala. Olympiakos vodi 2:1 golom Fortounisa u finišu prvog poluvremena.

38' Porto dolazi do zaslužene prednosti protiv Chelseaja, a strijelac je bio Andre. Sjajno je prvi put odbranio naš Begović, ali nakon odbijene lopte nije imao šanse.

37' Ekspresno izjednačenje Arsenala protiv Olympiacosa. Strijelac za Topnike je bio Walcott

35' I Zenit je poveo protiv prvaka Belgije Genta. Još samo na dvije utakmice nije bilo golova, a to su Lyon - Valencia i Porto - Chelsea.

33' Veliko iznenađenje i na Emiratesu. Olympiakos je poveo protiv Arsenala i vodi sada 1:0

31' Bate potpuno razbija ekipu naših Pjanića i Džeke. Sada je 3:0 za domaće nogometaše. Roma neprepoznatljiva.

28' Prvaci Njemačke ne namjeravaju da stanu i vode sada 4:0. Strijelac je ponovo Lewandowski.

25' Bayern čini se rješava sve dileme oko pobjednika, ako ih je i bilo prije utakmica. Već je 3:0, a strijelac je Mario Gotze.

22' Veliko iznenađenje na Nou Campu. Bayer Leverkusen je poveo protiv aktuelnog prvaka Evrope Barcelone, a strijelac gola je bio Papadopoulos.

21' Gigant iz Bavarske je udvostručio svoju prednost protiv Dinama, a strijelac drugog gola je bio Robert Lewandowski.

13' Bayern dolazi do vodstva protiv Dinama iz Zagreba, a strijelac je bio Douglas Costa. Istovremeno, Bate je povisio svoje vodstvo protiv Rome i sad vodi 2:0. Teška situacija za Pjanića i društvo.

bayern-11

9' Bate Borisov je poveo protiv favorizirane Rome 1:0, a strijelac gola za domaće je Stašević. Treba naglasiti kako je Pjanić zauzeo svoje mjesto u početnih 11.

4' Pao je i prvi gol u večerašnjem programu. Dynamo Kiev je poveo u Izraelu protiv Maccabija 1:0, a strijelac je bio Yarmolenko.

1' Počele su sve utakmice večerašnjeg programa Lige prvaka

Vraća nam se Liga prvaka večerašnjim utakmica u grupama E, F, G, H.

Svakako jedna od najzanimljivijih utakmica večerašnjeg programa će biti igrana u Bjelorusiji, gdje domaći Bate dočekuje Romu, naših Pjanića i Džeke. Nažalost, Džeko zbog povrede neće igrati u ovoj utakmici.

U drugoj utakmici ove grupe Barcelona na Nou Campu dočekuje Bayer Leverkusen i tražit će prvu pobjedu u ovoj sezoni.

U ostalim utakmicama treba izdvojiti susrete Porta i Chelsea, Bayerna i Dinama iz Zagreba, kao i Arsenala i Olympiakosa.

Večeras se očekuju nastupi i naših reprezentativaca Asmira Begovića u Chelseaju, Pjanića u Romi i Hodžića u redovima Dinama.