EUROBASKET Francuska razbila Tursku sa 23 razlike

Utakmica osmine finala

N. K.

12.9.2015

Košarkaška reprezentacija Francuske u osmini finala deklasirala je selekciju Turske rezultatom 76:53.

Turci su pružili dobar otpor domaćoj selekciji, a nakon prve četvrtine Turci su imali minimalno vodstvo (18:17).

Međutim, u nastavku su se Francuzi razbudili pa su drugi period igre riješili u svoju korist (19:8) i na poluvrijeme otišli s deset poena prednosti.

Svoj ritam domaći košarkaši su zadržali i u nastavku utakmice pa je na kraju pobjeda Francuske od 23 poena razlike bila sasvim zaslužena.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je De Colo koji je ubacio 15 poena, dok su Fournier i Lauvergne postigli po 12. Ilyasova je bio najefikasniji turski košarkaš, ubacio je 14 poena.

Francuzi će se za polufinale boriti sa Latvijom, dok drugi četvrtfinalni par nakon današnjih utakmica čine Grčka i Španija.