I RUSIJA NAM OČITALA LEKCIJU BiH se četvrtim porazom oprostila od Eurobasketa!

Rusi slavili sa visokih 81:61

D. K.

10.9.2015

Košarkaška reprezentacija BiH večeras je četvrtim porazom okončala nastup na Eurobasketu. Bolji od naših Zmajeva bili su Rusi sa visokih 20 poena razlike. Utakmica je odigrana bez rezultatskog značaja, a konačan ishod bio je 81:61 za Ruse.

Najbolji strijelac na utakmici bio je Andrija Stipanović sa 22 poena. U našem timu vrijedi još izdvojiti i Elmedina Kikanovića sa 14 postignutih poena.

Kod gostiju su čak četvorica igrača imali dvocifren broj poena. Zubkov je postigao 17, Fridzon 16, Vorontsevich 15, a Antonov 11 poena.

U pet odigranih kola grupne faze BiH i Rusija zabilježili su po jednu pobjedu i četiri poraza.

Plasman u drugi krug iz Grupe A osigurali su Francuska, Poljska, Izrael i Finska.

tabela

Tabela Grupe A nakon susreta BiH i Rusije (Foto: Screenshot)

Na "Avazovom" portalu mogli ste uživo pratiti utakmicu BiH i Rusije

Četvrta četvrtina

40' Kraj utakmice. Rusija je slavila sa 20 poena razlike, konačnim rezultatom 81:61.

39' Gordić pogađa za dva - 59:79.

39' Četvrta trojka Fridzona - 57:79.

37' Zubkov dva puta uzastopno polaže za 57:76.

37' Marko Šutalo sa polovičnim učinkom sa linije slobodnih bacanja - 57:72.

37' Vyaltsev oba puta precizan sa linije penala - 56:72.

36' Nemanja Gordić realizovao je oba slobodna bacanja - 56:70.

36' Trojka Antonova - 54:70.

35' Antonov za dva - 54:67.

35' Kikanović polovično uspješan sa linije slobodnih bacanja - 54:65.

35' Rusi sada zaista izgledaju nadmoćno. Vode sa 12 poena razlike - 65:53.

35' Još jedna tehnička greška, koju je ovog puta dobila klupa naše selekcije. Fridzon ponovo pogađa tehničko slobodno bacanje - 53:63.

34' Tehnička greška Kikanovića nakon što prigovora sudijama. Fridzon pogađa slobodno bacanje - 53:62.

33' Zakucavanje Zubkova - 53:61.

33' Stipanović polovično sa linije slobodnih bacanja - 53:59.

32' Zubkov precizan - 52:59.

32' Stipanović precizan sa linije penala - 52:57.

31' Antonov pogađa dva slobodna bacanja - 50:57.

Treća četvrtina

30' Dva slobodna bacanja za Khvostova sa polovičnim učinkom - 50:55. Kraj trećeg perioda.

29' Ponkrashov pogađa novu trojku za Rusiju - 50:54.

28' Sada nekoliko brzo realizovanih napada na obje strane - 50:51.

28' Zubkov vraća prednost Rusima - 46:48.

27' Kikanović sa poludistance donosi izjednačenje - 46:46.

27' Fantastičan pas Buze za Stipanovića, koji smanjuje na 44:46.

26' Zubkov polaže uz dodatno slobodno bacanje - 42:46.

26' Kontranapad BiH, Kikanović precizan sa poludistance - 42:44.

25' Stipanović pogađa oba puta sa linije slobodnih bacanja - 40:44.

25' Prvi poeni Zubkova - 38:44.

25' Kikanović slobodan sa linije slobodnih bacanja - 38:42.

24' Ponovo Fridzon, ali sada za dva - 36:42.

23' Nezaustavljivi Fridzon pogađa novu trojku - 36:40.

23' Kikanović smanjuje na -1.

22' Uzvraća Šutalo - 34:37.

22' Još jedna trojka Rusije, sada pogađa Vorontsevich - 31:37.

21' Druga uzastopna trojka Fridzona - 31:34.

Druga četvrtina

20' Trojka Fridzona koji izjednačava rezultat 31:31. Kraj prvog poluvremena.

19' Ponkrashov pogađa oba slobodna bacanja - 31:28.

19' Dva slobodna bacanja za Buzu, od kojih koristi samo jedno - 31:26.

18' Šutalo precizan sa poludistance - 30:26.

17' Vorontsevich siguran sa linije slobodnih bacanja 28:26.

17' Na liniji za slobodna bacanja je Stipanović, koji je precizan bio oba puta - 28:24.

16' Vodimo 26:24. Stipanović postiže nove poene.

15' Kontranapad u koševe pretvara Andrija Stipanović - 24:24.

14' Katastrofalna igra naših reprezentativaca koji pet minuta nisu postigli poen.

13' Vorontsevich pogađa dva slobodna bacanja. Serija Rusa 15:0.

13' Druga trojka Vorontsevicha - 22:22.

13' I u drugoj četvrtini u prve tri minute nismo postigli koš.

11' Vorontsevich za tri, a zatim i kontranapad Rusa - 22:19. Serija ruske reprezentacije od 10:0.

11' Kurbanov smanjuje rezultat na 22:14.

Prva četvrtina

10' Monya pogađa svoju drugu tricu - 22:12. Kraj prvog perioda.

10' Kikanović je realizovao jedno od dva slobodna bacanja - 22:9.

9' Ponkrashov postiže dva poena, uz promašeno slobodno bacanje - 21:9.

9' Prvi poeni Elmedina Kikanovića za ogromnih 21:7.

8' Košarkaši BiH igraju sjajno. Vrabac polaže, uz dodatno slobodno bacanje. Rezultat je 19:7

8' Šutalo za dva! Bosna i Hercegovina nakon početnih 0:5 ima prednost od 9 poena - 16:7.

7' Kurbanov pogađa za dva, a Vrabac uzvraća trojkom - 14:7.

6' Seriju nekoliko bezuspješnih ruskih napada dobro koriste naši Zmajevi. Stipanović precizan na polaganju, uz dodatno slobodno bacanje. Rezultat je 11:5, a serija naših je 11:0.

4' Vrabac pogađa za dva, uz dodatno bacanje koje nije iskoristio. Stipanović potom našoj selekciji donosi prednost od 8:5. U toku je serija 8:0 naših košarkaša.

4' Stipanović pogađa za 4.5.

3' Edin Bavčić zakucavanjem postiže prve poene za našu reprezentaciju - 2:5.

3' Monya pogađa trojku i Rusima donosi prednost 5:0. BiH i u trećem minutu utakmice bez poena.

2' Promašili smo dva šuta za tri poena (Vrabac i Šutalo).

1' Vorontsevich pogađa za vodstvo Rusije 2:0.