NOVA POBJEDA RK Čelik ubjedljivo savladao Dobrinjac 48:21

Posljednja provjera zeničkih rukometaša pred početak prvenstva

D. Pa.

5.9.2015

Rukometaši zeničkog Čelika u posljednjoj odigranoj utakmici pred početak nove prvenstvene sezone u Premijer ligi BiH savladali su ekipu RK Dorbinjca, člana Prve lige BiH rezultatom 48:21 (poluvrijeme 26:14).

- Utakmica je ispunila svoju svrhu, porvjerili smo sve sve raspoložive igrače i funkcionisanje svih linija u ekipi prije prvenstvene utakmice 12. septembra na Ilidži, protiv novajlije u Ligi Igmana - kazao je Senad Skopljak, šef stručnog štaba Čelika.

Pobjeda je "došla" sa krila, pa su četiri krila u brzoj igri i kontrama postigla čak 32, od 48 golova i to Davor Kadić 11, Edvin Begović 6, Milan Duvnjak 8 i Eldar Mehić 7 golova.

- Iako smo primili svega 21 gol za 60 minuta, ipak, naša odbrana je bila lošiji dio tima! Mora to u obrani biti mnogo čvršće, primali smo golove koji nisu smjeli "ući", dok je napad bolje fukcionsao, u posebno brzim kontrama – kaže Skopljak, dodajući kako  do početka prvenstva trebaju ispraviti greške i izabrati prvu sedmorku.

U prvom kolu rukometaši "Čelika" gostuju na Ilidži protiv RK Igmana, a već u drugom kolu 25. septembra slijedi im novo gostovanje i to derbi kola u Vogošći.