Belgija prejaka za BiH, ostaje borba za baraž!

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

N. KUSTURA

3.9.2015

Fudbaleri reprezentacije Bosne i Hercegovine poraženi su sa 3:1 u Briselu od Belgije u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Zmajevi se sada nalaze u teškoj smo situaciji i ostaje nada da ćemo ipak izboriti baraž do kraja kvalifikacija. Bosna i Hercegovina je prva došla do vodstva. Mujdža se po desnoj strani ušetao u kazneni prostor Belgijanaca, centrirao, a Džeko glavom loptu poslao iza leđa Courtoisa.

Ipak, već u 23. minuti De Bruyne je izveo korner s desne strane, Fellaini glavom loptu šalje u našu mrežu. U završnici prvog dijela Belgijanci dolaze do potpunog preokreta. Witsel je dodao do De Bruynea, ovaj se sjajno naštimao i majstorskim udarcem pogodio.

U nastavku smo igrali dosta ofanzivnije, ali bez uspjeha. Na kraju je u 78. minuti Hazard nakon prodora srušen u našem šesnaestercu, sam je izveo penal i riješio sve dileme oko pobjednika.

_________________________________________________________

90' minut Završena je utakmica u Briselu pobjedom Belgije rezultatom 2:1.

87' minut Lulić je zaradio žuti karton.

84' minut Dobra šansa za Džeku. Iz blizine je pucao, ali je opet Courtois odbranio.

80' minut Umjesto Medunjanina u igru je ušao Ibišević.

78' minut Gol! Hazard je bio siguran sa bijele tačke. Belgija vodi sa 3:1.

77' minut Vranješ je srušio Hazarda, a Šunjić je dobio žuti karton.

73' minut Kakva šansa za Belgiju. Lukaku je izašao sam pred Begovića, koji odlično brani.

72' minut Umjesto Kolašinca ulazi Hajrović.

68' minut S ruba šesnaesterca Lulić je dobro pucao, no Courtois brani.

62' minut Period dobre igre za našu reprezentaciju. Džeko je sam krenuo prema golu, ali je na kraju Witsel izblokirao njegov udarac.

58' minut Curtois je odbranio odličan udarac Medunjanina.

56' minut Umjesto povrijeđenog Spahića ušao je Šunjić.

953257-01-02

54' minut Kolašinac je zaradio javnu opomenu.

52' minut Drugo poluvrijeme smo počeli dosta ofanzivnije. Pjanić je izveo novi korner za Zmajeve.

46' minut Počelo je drugo poluvrijeme.

45' minut Završeno je prvo poluvrijeme.

44' minut Gol! De Bruyne pogađa za preokret. Belgija vodi sa 2:1.

40' minut U kratko vrijeme korneri na obje strane. Ipak, bez velikih šansi.

37' minut Velika prilika za Belgiju, ali je Fellaini šutira pored gola.

34' minut Sudija nije svirao čist faul nad Lulićem.

31' minut Nova šansa za Belgiju. Hazard je ubacio, Lukaku dobro pucao glavom, ali lopta ide pored gola.

29' minut Belgija je imala dobru priliku ali je lopta Alderweirelda otišla preko gola.

23' minut Gol! Poslije ubačaja iz kornera, Fellaini je pogodio za izjednačenje Belgijanaca.

15' minut GOOOOOL! EDIN DŽEKOOOOO! Mensur Mujdža je prošao po desnoj strani, centrirao, a Dijamant glavom matira Courtoisa!

10' minut Naša reprezentacija je izvela prvi korner. Prije toga Džeko je pokušavao uposliti Višću, ali je to bila prejaka lopta za našeg veznjaka.

6' minut Početak utakmice pripao je Belgijancima koji u potpunosti kontrolišu igru.

4' minut Već na samom startu utakmice Izrael je poveo protiv Andore. U našoj grupi večeras igraju još i Kipar protiv Velsa.

1' minut Počela je utakmica. Sretno Zmajevi!

____________________________________________

20:40 Igrači su izašli na teren. U toku je intoniranje himni.

20:25 Na tribinama stadiona u Briselu je za sada oko 2.000 bh. navijača.

20:15 I naše legende Dušan Bajević i Faruk Hadžibegić su na tribinama. Došli su podržati Zmajeve u ovom važnom duelu.

20:10 Stadion se počeo puniti, a može se primijetiti veliki broj naših navijača. Očigledno je da će Zmajevi večeras imati odličnu podršku u Briselu.

20150903-192119

20:00 Zmajevi su nakon dolaska na stadion prošetali terenom i povukli se u svlačionice, gdje će dobiti posljednje upute selektora Mehmeda Baždarevića.

19:55 Poznati su i sastavi za večerašnji duel. Selektor Mehmed Baždarević odlučio se za sljedeću postavu: Begović, Spahić, Kolašinac, Vranješ, Lulić, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Mujdža, Višća i Džeko.

Belgijanci igraju u sastavu: Courtois, Alderweireld, Kompany, Vertonghen, Vermaelen, Witsel, Fellaini, Hazard, Nainggolan, De Bruyne i Lukaku.

sastav

19:45 Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras sa početkom u 20.45 sati na stadionu "The King Baudouin" igra kvalifikacionu utakmicu protiv odabrane selekcije Belgije.

Zmajevi bi sa pobjedom bili korak bliže direktnom plasmanu na Euro 2016, sa remijem bi produžili nade, a poraz bi nas definitivno osudio na borbu za baraž.