Mladi Zmajevi poraženi od Kazahstana

Drugo kolo kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo

N. K.

2.9.2015

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas na Koševu od selekcije Kazahstana rezultatom 1:2 u okviru 2. kola kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Kazahstanci su sve riješili u prvom poluvremenu golovima Tulyeva u 27. minuti te Aimbetova u 44.minuti meča.

Mladi Zmajevi su u drugom poluvremenu krenuli snažno, pa je u 58.minuti Hajradinović smanjio na 1:2.

Ipak, izabranici Darke Nestorovića nisu uspjeli do kraja utakmice doći do boda, a najbliži pogotku je bio Milošević u petoj minuti sudijske nadoknade kada je lopta otišla preko gola.

Bh. selekcija nakon dva odigrana kola nema osvojen niti jedan bod, a vrijedi napomenuti da je utakmica igrana u nehumanim uvjetima kada je temperatura dostizala i preko 30 stepeni.

Postavlja se pitanje koje zakazao termin utakmice koji je umnogome upropastio ovu fudbalsku predstavu.