RIM SLAVI NAŠE ZMAJEVE Pjanić i Džeko donijeli pobjedu Romi nad Juventusom

Pjanić strijelac iz slobodnjaka, Džeko glavom

A.U./D.K.

30.8.2015

19:50 Roma je slavila sa 2:1. Mogao je Juventus izvući i bod u sudijskoj nadoknadi, ali je Szczesny sjajno odbranio. Džeko je igrao do četvrte minute sudijske nadoknade, kada je umjesto njega u igru ušao Ibarbo.

19:48 Iako igra sa igračem manje (u 78. minuti isključen Evra), Juventus se vraća u igru. Strijelac za "Staru damu" je Dybala u 88. minuti. Trenutni rezultat je Roma - Juventus 2:1.

19:39 Fantastičnim skokom i udarcem glavom na 2:0 u 79. minuti povisio je Edin Džeko. To mu je prvijenac u italijanskom prvenstvu. Roma protiv Juventusa vodi 2:0.

19:24 Roma od 61. minute vodi sa 1:0 protiv Juventusa, a gol za vodstvo postigao je Miralem Pjanić.

Dio zasluge za ovaj gol nosi i Edin Džeko nad kojim je napravljen prekršaj.

Pjanić je bio blizu postizanja gola i u finišu prvog poluvremena, ali tada se ispriječila stativa.