BUNDESLIGA Spahić nepravedno pocrvenio, HSV poražen na gostovanju kod Kolna

Ibišević nije bio u konkurenciji za sastav Stuttgarta

Onasa

29.8.2015

Ekipa HSV-a izgubila je danas na gostovanju u Kolnu od domaće ekipe u okviru trećeg kola njemačke Bundes lige, a utakmicu je obilježio i crveni karton bh. reprezentativca Emira Spahića.

HSV je do 76. minute golom Lewisa Holtbyja imao minimalnu prednost, ali je rezultat poravnao Hosiner.

Tri minute kasnije Koln je stigao do preokreta, Modeste je pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Spahićem, a njemački sudija je prestrogo pokazao na bijelu tačku i na iznenađenje svih direktan crveni karton za Emira Spahića.

Siguran sa bijele tačke za pobjedu domaće ekipe bio je Anthony Modeste.

Ekipa Stuttgarta na domaćem terenu pretrpjela je težak poraz od Frankfurta rezultatom 1:4 i nakon prva tri kola nalaze se na posljednjem mjestu na tabeli bez osvojenih bodova.

Reprezentativac BiH Vedad Ibišević ni u ovom susretu nije bio u konkurenciji za ovu utakmicu Stuttgarta.

Mainz je savladao Hannover sa 3:0, dok je ekipa Ingolstadta kao gost sa minimalnih 1:0 bila bolja od Augsburga.

Darmstadt i Hoffenheim odigrali su bez golova, a bh. igrač Ermin Bičakčić odgledao je utakmicu sa klupe za rezervne igrače gostujuće ekipe.